Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • asd
  Członek
  Post count: 1
  #10585 |

  Witam, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o freediving, ale nie o freediving mi chodzi a o kulturystykę. Oglądając zdjęcia pływaków można zaobserwować estetycznie wyglądające klatki piersiowe, są duże ale nie posiadają tak dużych mięśni jak kulturyści, mają jednak fajny kształt sylwetki „V”. I właśnie takie mi się podobają(dziewczynom chyba też). I teraz pytanie: w jaki sposób trenować by właśnie tak wyglądać? Jest to w ogóle możliwe, może pozując nabrali jedynie powietrza?


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #10586 |

  Wesoło się robi na forum :OK

  Taki powiew świeżości :bzik


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #10587 |

  Odpadłem hihi! :wow :evil


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #10588 |

  dobre 8)  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #10589 |

  Ej chłopaki – nabijacie sie, a kolega odpowiedzi nie dostał.
  asd: przypuszczam, że zadajac pytanie, intuicyjnie już znałeś odpowiedź. Sposób jest taki: po prostu trzeba trenować plywanie wyczynowe od najmłodszych lat 🙂
  Zważ, ze sylwetka, o której wspominasz nie dotyczy tylko panów. Pływaczki maja podobnie.


  magieroki
  Participant
  Post count: 5
  #10590 |

  Musisz grać w pinponga :happy


  perkoz93
  Członek
  Post count: 30
  #10591 |

  Generalnie wiem o czym mówisz. Sprawa wygląda tak, że posiadam mniej więcej sylwetkę o której mówisz, ponieważ uprawiam triathlon, wcześniej kolarstwo, ale zawsze dużo pływałem. To co musisz robić, to trzymać dobrą dietę, dzięki której będziesz posiadał w miarę niski poziom tłuszczu „BF” w granicach 8%, oraz będziesz dużo trenował właśnie pływanie.

  Sam trening na basenie od razu nie da efektów. Porządnej sylwetki w pływaniu dorobiłem się dodatkowo biegając, kręcąc km rowerem, i trenując na siłowni zimą jako dodatek – treningi zimą wzmacniają, i nawet jak się przy robieniu mięśni nazbiera nieco tłuszczu, to do lata kiedy ma być fajnie się go wypali.

  Sytuacja wygląda tak – fajnej sylwetki która mi się podoba dorobiłem się po ok 4 latach naprawdę ciężkiej pracy. zaczynałem ostre treningi jak miałem 15 lat, teraz mam 20, czyli 5 lat stażu.

  Taką sylwetkę robi się latami, i nie da się jej zrobić jeśli będzie ona twoim celem. Pakowanie na siłowni dla wyglądu to co innego niż takie treningi. Tu sylwetka jest tylko dodatkiem, i efektem ubocznym podczas zdobywania sprawności. Jeśli nie polubisz pływania to nic nie zdziałasz. Ja pływam ok godziny dziennie od 2 lat, wcześniej ok 2x w tygodniu.

  Naucz się porządnych stylów – kraul, motylkowy, na plecach, ale do perfekcji, trenuj siłę, szybkość, treningi pływania na dłuższy dystans, i po ok 2 latach twoja sylwetka zacznie nabierać kształtów jakie chcesz. Pływanie to trening wytrzymałościowy przede wszystkim, więc tu robienie sylwetki nie idzie tak szybko jak w treningu siłowym.


  asd
  Członek
  Post count: 1
  #10592 |

  @perkoz93 Jeśli chodzi o budowanie mięśni to na necie jest pełno artykułów czy tematów na forach. Co jednak z tą objętością płuc? Najdziwniejsze, że i na tej stronie nie można na ten temat nic znaleźć. Gdzieś tam wyczytałem, że wioślarstwo jest bardzo dobre na rozrost płuc. Ale to odpada u mnie.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #10593 |

  U dorosłych ludzi płuca nie rosną. Właśnie dlatego na tej stronie o tym sie nie pisze 🙂
  Można natomiast nauczyc się je efektywniej wykorzystywać.


Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.