Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 23 total)
 • kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23831 |

  Witam. Jestem tu nowy i chciałbym się was spytać czy da się nurkować tzn. siedzieć na dnie basenu bez pasa balastowego z pełnymi płucami. Jak potrzeba balast to proszę żebyście mi doradzili jakiś pas i jak dobrać ciężkość.


  ceti
  Participant
  Post count: 66
  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23833 |

  A da się jakoś wyliczyć jakiego ciężaru potrzebuje?


  ceti
  Participant
  Post count: 66
  #23834 |

  Nie bardzo. :J Jeśli nie masz żadnej pianki na sobie to możesz zacząć od powiedzmy 2,5 3kg i kombinować z dodawaniem i odejmowaniem. Najlepiej mieć śrut ołowiany bo wtedy łatwo regulować wagę balastu. Przy dobrym wyważeniu nawet 200gram robi różnicę.


  kacu
  Członek
  Post count: 61
  #23835 |

  Zależy też co chcesz robić „na dnie”. Jeśli pływać to wyważenie jest bardzo ważne,a jeśli tylko siedzieć, to śmiało weź 5kg, spokojnie powinno wystarczyć 🙂


  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23836 |

  No na pewno pływać, ale siedzieć tez było by miło. Gdybym wziął wyważony balast do pływania to on nie utrzyma mnie na dnie w bezruchu?


  kacu
  Członek
  Post count: 61
  #23837 |

  Z pełnymi płucami nie, wystarczy jednak, że wypuścisz trochę powietrza i możesz zostać na dnie ile chcesz bez żadnego wysiłku’


  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23838 |

  Chciałbym posiedzieć na dnie tak z 2 minuty, a nie 10 sekund jak dotychczas.


  ontakee
  Członek
  Post count: 104
  #23839 |

  http://www.freediving.com.pl/forum.php?fk=693&id=5329#f5329

  tu masz omówiony problem balastu, generalnie jakbyś poszperał w forum to raczej się nie naszukasz, bo na pierwszej stronie masz to poruszone. a jak chcesz siedzieć spokojnie na dnie to sobie weź 10 kg i nie będzie problemu z dodatnią pływalnością. Proste :OK


  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23840 |

  Dobrze to zamknijmy już temat balastu. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć przy okazji gdy dłużej trzymam tak około 1 min zaczyna mi się tak jakby przytykać gardło tak jakby mnie podduszało czy to ten moment w którym powinienem przestać, czy trzymać dłużej? Czytałem o skurczach w obrębie klatki piersiowej, gdy ich nie czuje nie przestawać chociaż, że wydaje mi się że nie dam rady dłużej wytrzymać?


  ontakee
  Członek
  Post count: 104
  #23841 |

  Jak nie wiesz co możesz a co nie to na pewno nie próbuj robić tego sam. Spróbuj zrobić dłuższe statyki na sucho, np. na łóżku, to da ci pogląd na ile możesz sobie pozwolić w wodzie. A co do skurczów gardła to raczej nie są skurcze gardła, tylko przepona wytwarzająca podciśnienie w płucach powoduje iż odczuwalne jest faktycznie coś w tym stylu, ale to jest kwestia zamknięcia ujścia powietrza mięśniami krtani, którymi utrzymywane jest powietrze w płucach.
  Pozdr :OK


  kacu
  Członek
  Post count: 61
  #23842 |

  Dokładnie, nigdy nie rób bezdechów sam, bez znaczenia, minuta, dwie czy więcej. Utraty przytomności nie poczujesz. I nie licz na innych pływających lub ratowników, oni są od pilnowania tych na powierzchni. Zawsze musisz mieć kogoś kto zwraca uwagę na Ciebie. Powodzenia


  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23843 |

  Na razie nierobie bezdechów pod wodą, tylko na łóżku wieczorkami. Czyli jak mnie poddusza to mogę jeszcze trochę wytrzymać bez odlotu tak?


  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23844 |

  I jak zamknąć ujście powietrza mięśniem krtani?


  ontakee
  Członek
  Post count: 104
  #23845 |

  Dokładnie, jak cię „poddusza” to możesz jeszcze wytrzymać, ale nikt ci nie powie ile dokładnie. U każdego jest inaczej. A trening m. krtani np. otwórz usta, wydychaj powietrze z płuc, i „zaciśnij gardło” tak żeby przy otwartych ustach nie wypuszczać powietrza, podobnie przy wdechu.
  W zakładce http://www.freediving.com.pl/treningi.php masz opisaną „technikę frenzla, krok po kroku”, poczytaj tam.
  pozdr :OK


  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23846 |

  Mam jeszcze 1 pytanko, gdy bym odleciał wstrzymując powietrze na łóżku to coś mi się może stać?


  kacu
  Członek
  Post count: 61
  #23847 |

  na łóżku czyli na powietrzu nic, ockniesz się po chwili.


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #23848 |

  to nie jest tak do konca nic…. jest szansa ze zakrztusimy sie wlasnym jezykiem, a wtedy bez pomocy drugiej osoby nie ockniemy sie.roznie osoby walcza z kontrakcjami i rozne sa pozycje jezyka, wiec nie mozna tego wykluczyc :OK

  pozdrawiam :OK  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  kamil08
  Członek
  Post count: 9
  #23849 |

  A jaka jest szansa, że się zakrztuszę języki i jak tego można uniknąć.


  kacu
  Członek
  Post count: 61
  #23850 |

  taka sama, że spadnie Ci cegła na głowę, jak będziesz przechodził obok budowy. Nie przewidzisz wszystkiego. Nie jest łatwo dotrwać do omdlenia na sucho, więc próbuj ćwiczyć.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 23 total)

You must be logged in to reply to this topic.