Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • apneus
  Participant
  Post count: 583
  #15587 |

  Kupuję monopłetwę tylko nie wiem jaką wybrać? Czy dużą i miękką, czy mniejszą o średniej twardości? To monopłetwa Water-Way a ta większa no name. Mam pytanie do Cetiego i Matki. W jakich mono pływacie? chodzi mi o twardości. Wasze uwagi zadecydują o moim wyborze 🙂 Pozdrawiam


  małgosia matkowska
  Członek
  Post count: 1
  #15588 |

  hej. ja pływam w mono średniej twardości, która została wykonana na ukrainie baaardzo dawno temu. pomimo tego, że jest ona stara, jestem z niej zadowolona. miałam okazję wypróbowania monołetw wykonanych z karbonu i innych dziwacznych materiałów, ale ja się w nich nie czułam. być może wynika to z przyzwyczajenia do „stereotypu”. ty jako mężczyzna powinieneś przetestować mono o zwiększonej twardości-powierzchnia dla płci męskiej jest fabrycznie większa. firma przedstawiona przez ciebie jest dobra, płetwa jest sprężysta. pamiętaj, najpierw wypróbuj sprzęt, a potem zdecyduj, co ci najbardziej odpowiada.


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #15589 |

  Jesli chodzi o wybór to testuje różne rodzaje mono ponieważ mój znajomy z nurkowania sprzętowego prowadzi też sekcję monopłetwistów.Próbowałem w 4 różnych mono i stwierdziłem że te 2 o których pisalem wczesniej są dla mnie optymalne.Jednakże zastanawiam się co do 2 kwestii:
  1)czy w mono o średniej twardości przy dłuższych dystansach w dynamice nie będą mi wysiadać nogi a co za tym idzie będę mieć wysoki puls i małe odległości ???
  2)Jeśli wezmę większą mono ale za to miękką czy nie będę mieć problemów z nawrotami? Jak Ty wykonujesz nawroty? I ile twoja mono ma centymetrów przy podstawie?(szer.)

  Mono w których pływam i będę kupować też pochodzą z Ukrainy:)i są z rezotexu. Nie wiesz Matka jakiej używa Cetler?Możesz mi podpowiedzieć co mam wybrać i jakie są twoje doświadczenia z mono?
  Dzięki


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #15590 |

  Przy odpowiedniej technice nie pracują tylko mięśnie ud, więc nie martw się o to. Chociaż na pewno to ważny mięsień. Hej! :OK


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #15591 |

  A ile kosztują te monopłetwy? Pytam, bo sam już zbieram na taką, a nie wiem do końca ile powinno wystarczyć?

  PS


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #15592 |

  ok. 70-75 e.


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #15593 |

  Ja kupuję nową za 500zł lub używaną za 400.Chyba ukraińskie z rezotexu ponoć monopletwiści plywają tylko w takich.Wg.instruktora te mono są ponoć najlepsze.Peter Pedersen bijąc 200m w dynamice plynie wlaśnie w takiej jaką mam zamiar kupic 🙂


Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.