Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Seb
  Członek
  Post count: 20
  #13645 |

  Za trzy tygodnie mistrzostwa świata w Kalamacie. Na oficjalnej stronie zawodów są juz składy wielu drużyn narodowych….a u nas cisza. Jak należy to rozumieć? Nie będzie tam żadnego reprezentanta z Polski?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #13646 |

  Niestety wygląda na to, że nikogo z Polski nie będzie 🙁 Wszystko rozbija się o pieniądze. To bardzo droga impreza dla zawodnika.


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #13647 |

  Mi niestety w tym roku nie powiodło się ze sponsorami i pieniędzmi. Będzie jednak Bartek Lubecki :OK  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  Bartek Lubecki
  Participant
  Post count: 53
  #13648 |

  Najbardziej aktualne i biezace informacje sa na facebookowym profilu imprezy
  https://m.facebook.com/profile.php?id=482078701803553
  pzdr


  Seb
  Członek
  Post count: 20
  #13649 |

  Przykra sprawa 🙁 Szkoda, że wewnątrz w środowisku nie mamy jakiegoś systemyu wsparcia dla zawodników startujących regularnie. Nie ma się co łudzić, jeśli sami siebie nie będziemy wspierać to nikt nam nie pomoże. Nie każdy z nas jest freediverem na poziomie pozwalającym startować w zawodach klasy europejskiej, czy światowej ale nie wierzę, że nie ma wśród nas ludzi, którzy mogliby pomóc tym najlepszym. Przecież każdy ma jakieś kontakty, prywatne czy biznesowe, jakieś nieodwzajemnione przysługi. Warto byłoby ustalić co konkretnie jest potrzebne. Pieniądze to zbyt proste i oczywiste, chodzi o to na co te pieniądze są potrzebne. Na opłacenie przelotu w dwie strony? Na opłacenie pobytu na miejscu? ożna pojść do producenta zupek chińskich i prosic o sponsoring (czytaj pieniądze) ale można pójść bezpośrednio do przewożnika i owiedzieć, że wybieram się na mistrzostwa świata do Grecji czy moglibyście zafundować mi przelot? Rózne pomysły i sposoby moga dać rezultat a im więcej osób w to zaangażowanych tym więcej pomysłów i możliwości. W końcu mamy zawodników gotowych reprezentować nas na zawodach klasy europejskiej i światowej nawet. Szkoda, by te talenty się zmarnowały nie pozostawiając po sobie śladu.


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #13650 |

  Przelot to akurat mały pikuś, opłaty za zawody, pobyt itd. to są koszta.

  Pierwszym krokiem w stronę pieniędzy byłaby próba połączenia z CMAS Polskim, czemu jednak tak się nie dzieje, trzeba zapytać zarządu.

  Problemem jest też chyba „hobbystyczna” forma naszego stowarzyszenia. Tu trzeba by się przebić jakoś do ministerstwa, dla którego 50-100tyś to „pierdnięcie” a dla naszego związku to ogrom pieniędzy. Wg moich informacji, komitet olimpijski uznaje CMAS jako sport, a jezeli CMAS przygarnie freediving tak jak sie to dziele w coraz wiekszej ilosci krajow to lozy na niego pieniadze. Dlatego ludzie tacy jak Goran czy Branko sa oplacani przez rzad, ich trener itp.

  Goran wrzucał zdjęcie na FB z podziękowaniami, Branko gratulacje za jego WR 10’18 również. Rekord ten zostal oficjalnie uznany przez komitet olimpijski za rekord Swiata.
  To jeden z linków ktory wrzucil Branko argumentujac, dlaczego zawodnicy CMAS są dotowani:
  http://history.cmas.org/cmas-is-recognized-by-the-international-olympic-committee

  Gdyby więc uderzyć pod szyldem CMAS, które jest uznawane przez komitet olimpijski do ministerstwa, to szanse na pieniądze byłyby większe. To jednak wymagałoby sporo wysiłku, chęci i czasu ze strony zarządu i dopóki nie znajdzie się taka osoba, to będzie to dalej wyglądało jak to wygląda, niestety.

  Pozdr :OK  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #13651 |

  a tutaj list z podziękowaniami dla Gorana od Komitetu Olimpijskiego w Chorwacji za srebrne i brązowe medale zdobyte podczas MS w Kazan…(poszło mu dużo gorzej niż w Belgradzie)
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/1003909_312499215561497_1267537141_n.png

  miesiac po MS AIDA, gdzie zdobyl 3 zlote medale, ale to nie mialo znaczenia, bo AIDA jest konkurencja dla CMAS.  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  Seb
  Członek
  Post count: 20
  #13652 |

  Czyl, że tak powiem „know how” jest, teraz potrzeba ludzi, którzy wprowadzą to w życie. oże sprawę ułatwiłoby usystematyzowanie działań, czy co po kolei należałoby zrobić wtedy łatwiej będzie znaleźć ludzi, którzy pomogą zrealizować poszczególne punkty. Nie każdy ma tyle czasu, zapału i możliwości by „pociągnąć” sprawę od początku do końca. Może warto nawet zastanowić się nad jakąkolwiek gratyfikacją dla osób, które będą swoim nazwiskiem odpowiadały za zrealizowanie poszczególnych etapów. Może to być na przykład miejsce w skaładzie ekipy na mistrzostwach, jeśli nie jako zawodnik to jako „działacz”. Z reguły ludzie działają sprawniej i efektywniej jeśli postawione są konkretne cele i nagrody za ich osiągnięcie (na tej prostej zasadzie działają wszystkie gry komputerowe!). Ja osobiście, w społeczności freediverów jestem abolutnie początkujący a w dodatku nie ma mnie na miejscu ale jest mi żal kiedy widzę na liście zgłoszeń do mistrzostw świata nazwiska zawodników z innych krajów, delikatnie rzecz biorąc mniej utytułowanych podczas gdy nasze gwiazdy siedzą w domu a mogłyby liczyć się w walce o medale.


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.