Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • beginner
  Członek
  Post count: 5
  #6307 |

  mam pytanie do doświadczonych freediverów i do osób, które startowały już w zawodach. A mianowicie chodzi mi czy odległość pokonana na wybiciu się od ściany przy każdym nawrocie jest liczona do całkowitej długości przpłyniętej przez freedivera oraz czy te same zasady obowiązują przy dynamice w płetwach???? ps. jaki trening lepszy z odbijaniem czy bez???? (?) (?)


  Tomasz Kugler
  Członek
  Post count: 68
  #6308 |

  Oczywiście że tak, liczony jest cały dystans pokonany i ważne jest zwłaszcza dotknięcie ściany przy każdym nawrocie, natomiast w jaki sposób zrobisz nawrót zależy od ciebie, czy tylko dotkniesz ręką ściany i nawrócisz po łuku, czy zrobisz fikołek i odbijesz się nogami. To drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej skuteczne, co prawda wymaga troche siły i techniki, ale dzięki temu zyskujemy czas, ponieważ jest to szybki manewr i dodatkowo zyskujemy kilka metrów po odbiciu się nogami od ściany. Tu natomiast ważne jest aby przy wybijaniu się ręce i tułów ułożyć w opływowy kształt, w przeciwnym razie stracisz dużo siły na wybicie i niewiele nim zyskasz.

  Odbicia od ściany są niezwykle ważnym elementem w dynamice, zarówno bez jak i w płetwach, świadczy o tym choćby ich sama ilość, ile trzeba ich wykonać przy długim dystansie, są na tyle pomocne że zawodnicy odbijają się od ściany już na samym starcie (to też jest dozwolone) Jest to taki element przy którym nawet po paru latach treningów można wyszukać jakiś szczegół i popracować nad jego poprawą.


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #6309 |

  Witaj dodam tylko, że odbicia może zobaczyć tu:

  http://www.freediving.name/dnf_robert_h.wmv

  http://www.freediving.name/dnf_radek_h.wmv

  Pozdrawiam Radek


  beginner
  Członek
  Post count: 5
  #6310 |

  filmy pokazowe już oglądałem :OK na nich staram sie wzorować, dzięki za wyjaśnienie kwestii nawrotów 😀 pozdr


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.