Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #29113 |

  Niedawno pojawiła się w sprzedaży nowa maska z przeznaczeniem do nurkowania bezdechowego. Na pierwszy rzut oka Epsealon przypomina starą dobrą, sprawdzoną Spherę od Technisuba. Jak pamiętamy głównym mankamentem Sphery były szybki które potrafiły wypaść w trakcie nurkowania co oczywiście jest bardzo niebezpieczne i niekomfortowe szczególnie w naszych warunkach klimatycznych. W Epsealonie ten problem wydaje się być rozwiązany gdyż szybki są zabezpieczone. Zobaczymy jak będzie z rysami na szybkach ale wydają się być one bardziej odporne na zarysowania. Jeśli chodzi o jej parametry techniczne to w niczym nie ustępuje Spherze. Bardzo mała pojemność wewnętrzna, doskonała kompresja i bardzo szerokie, niezniekształcone pole widzenia. Do tego maska posiada solidne paski i bardzo wygodny system regulacji. Doskonale leży na twarzy, zasysa się i trzyma nawet bez założenie paska na głowę. A co do samego nurkowania to bajka. Co prawda miałem możliwość zejść w niej jedynie na 19m ale do tej głębokości nie musiałem w ogóle wyrównywać w niej ciśnienia. Dla porównania w Minimie pd Cressi zaczynam wyrównywać już od ok 13m natomiast w masce firmy Leaderfins od mniej więcej 8 metra ale tej maski używam głównie do nurkowania rekreacyjnego a nie głębokiego.
  Warto dodać że niewątpliwym atutem tej maski jest jej bardzo niska cena w stosunku do jakości.
  Po kilku wpadkach ze Spherą i ciągle porysowanymi matowymi szybami, przerzuciłem się na Minimę ale pierwsze miejsce przy głębokich nurkach będzie miała u mnie teraz maska EPSEALON CENOTE, którą nabyć można u naszych dobrych znajomych z Apneashop.pl 😉
  Polecam! 🙂


  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  msc
  Participant
  Post count: 58
  #29141 |

  Kupiłem, dostawa następnego dnia, płatność przez PayU. Pływałem w niej na razie tylko na basenie. Z uwagi na rysopis Sphera nie dla mnie: ramka opiera się o nos, Cenote leży dobrze, jak znajdzie miejsce twarzy. Szeroki fartuch dobrze się układa, nie przepuszcza wody. Pasek mógłby być szerszy, w porównaniu do dotychczas używanej Omer Alien. Może odrobinę odkształca obraz, ale tylko na granicy pola widzenia, tam, gdzie w Alienie już nie widzę. Może też kwestia przyzwyczajenia, jeszcze czuję ją na twarzy. Daje chyba mniejszy opór, bo z tygodnia na tydzień raczej nie poprawiłem techniki. Wczoraj wreszcie udało się przepłynąć 25m na odepchnięcie i 1.5 cyklu, przy dotknięciu głową do ściany, poprzednio brakowało mi koło 2m. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, zważywszy na cenę, polecam.


  B-3 !
  https://www.youtube.com/user/sciebiur

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.