Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • logan
  Członek
  Post count: 102
  #16270 |

  Szukam maski do raczej rekreacyjnego free.
  Problem w tym że jestem bliskowidzem a nie lubię nosić kontaktów.
  Mam co prawda prawie pełnoletnią już (zakup w 1988) Prima Maresa z wymienialnymi szkłami optycznymi ale ma dużą objętość no i trochę się już sypie (cieknie)..
  Macie jakieś pomysły bo cholera 400 pln na jedyną chyba dostępną z korekcyjnymi w Gdańsku i to bardzo średnio 'bezdechową’ Look Technosuba mocno żal..Może któś zna jakiś patent na coś co można samemu zanieść do optyka (jakieś 'rozkręcalne’ małe maski), 'dokleić’, lub zakupić gdzieś w rozsądnej cenie…Pozdrawiam wszystkich widzącyh inaczej.


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #16271 |

  Wydaje mi się, że jest kilka modeli masek z opcją (być może tylko na zamówienie) szkieł korekcyjnych. Pogadaj w sklepie nurkowym – na pewno Ci coś doradzą. A jeśli jednak się mylę, to jak sam się domyśliłeś szkła korekcyjne można dokleić (od środka) do szkieł maski. Nie wiem czy wszyscy optycy to robią, ale na pewno są tacy, którzy sobie z tym poradzą.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  logan
  Członek
  Post count: 102
  #16272 |

  Dzięki Nitas. Modeli trochę istnieje ale wydają się być raczej z tych o większej pojemnośći. Czy istnieją jakieś łatwo 'rozkładalne’ niskobjętościowe maski do których mógłbym przełożyć (po odpowiednim szlifie) szkła optycznej z mojej starej Prima. Co do doklejenia to czy nie ma wtedy problemów z nadmiernym zaparowywaniem (2 tafle szkła) i zatrzymywaniem wody? Znasz kogoś kto przerabiał w ten sposób maskę? Pozdrawiam


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #16273 |

  Witam,

  nie mogę teraz namierzyć żadnej strony w Internecie, ale słyszałem ostatnio o szkłach jednorazowych (chyba) przyklejanych od środka do szyb normalnej maski. Ceny nie pamiętam, ale rozmowa odbywała się z personelem sklepu Sea Fish w Bytomiu, gdzie kolega kupował szkła do Big Eyes Cressi (normalne, cena jak napisałeś wyżej. Właśnie cena była atrakcją w tym rozwiązaniu. Łatwo ich znaleźć w Internecie, przedzwoń.

  Michał


  logan
  Członek
  Post count: 102
  #16274 |

  Zdaje się że chodzi tu o doklejane od środka 'folie’ optyczne (Optx Hydrotac Lenses) – rozwiązanie niezłe ale tylko dla dalekowidzów..niestety są dostępne tylko w plusach.
  Ma ktoś może jakieś doświadcznia z przerabianiem maski samodzielnie (lub z pomocą optyka). Wybór gotowców ze szkłami jest niestety niewielki i to w średniej przydatnoci do free/spear.


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #16275 |

  CHyba już po czasie ale ten link przyda się większej ilości „okularników”: http://forum-nuras.com/viewtopic.php?p=93274#93274

  Pozdrowienia

  Michał


  ychu
  Participant
  Post count: 97
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.