Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • tomas014m
  Członek
  Post count: 9
  #19394 |

  Witam, proszę o poradę-chcę kupić maskę do free i spear. Wolałbym nie brać sphery, chociaż wszyscy ją polecają, bo zależy mi bardziej na trwałośi i w miarę dobrej widoczności. Czy miał ktoś do czynienia z maską jak w temacie?albo co polecacie tak do 150zł? dzięki


  erton
  Członek
  Post count: 29
  #19395 |

  polecam Technisub FALCO


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #19396 |

  Pływam w FALCO od pięciu chyba lat i śladu zużycia brak. Za to drugi pasek właśnie mi się kończy, ale to jest raczej normalne.

  Konstrukcyjnie FALCO to zasadniczo SPHERA, tyle że mocowanie szkła musiało zostać dostosowane do jego sztywności. Skutkiem tego kompresja odczuwalnie mniejsza niż w „plastiku”, i musisz to wziąć pod uwagę.

  Tak ogólnie, jeżeli nie chcesz SPHERY, to zasadniczo każdy model OMERA pasuje, tak samo jak inne markowe maski do free/apnea. Freediverzy zasadniczo właśnie w tym punkcie się różnią – SPHERA czy nie – SPHERA. Kwestia preferencji i przyzwyczajenia. Osobiście FALCO polecam, głównie ze względu na trwałość.

  Michał


  litwin
  Participant
  Post count: 10
  #19397 |

  Już drugi sezon pływam w masce cressi minima i szczerze mówiąc innej nie chcę. Szyby są blisko oczu więc widoczność jest praktycznie nieograniczona. Co do sphery to bałbym się nurkować w masce w której wypadają szyby nawet za cenę tych kilkunastu metrów bez wyrównania ciśnienia. Pozdrawiam.


  erton
  Członek
  Post count: 29
  #19398 |

  Odradzam cressi minima -ogranicza cholernie widoczność,trzeba nadrabiać skrętami głowy.
  Jeżeli jesteś asekurowany to ok.jeżeli asekurujesz i chcesz w pełnić kontrolować syt. to zapomnij o cressi minima.
  Nie wiem jak w spear,ale zakładam że dobra widoczność to podstawa.


  kluczyk
  Członek
  Post count: 4
  #19399 |

  Witam. Mam do sprzedania właśnie Occhio Plus. Przeciekała na mojej twarzy i zamieniłem na minimę. Też cieknie, ale mniej. Można powiedzieć nówka. Użyta raz na basenie. Kupiłem w dekathlonie za 149(chyba).Sprzedam za 100zł. tel 880 255 943. pozdrawiam tomek


  vo2max
  Członek
  Post count: 44
  #19400 |

  Ja mam Micromask , i jest dla mnie zajebiszcza 🙂 Fakt, że nie mogę porównać z niczym innym, bo dopiero zaczynam free, ale – pole widzenia rewelacyjne, świetne dopasowanie do mojej czachy ,nie przemaka,. nie paruje – wystarczy trochę śliny . Z tego co wyczytałem , nie nadaje się do głębokiego free, bo trzeba często
  wyrównywać ciśnienie, ale -to wszytko dopiero przede mną 😀


  litwin
  Participant
  Post count: 10
  #19401 |

  Widać wszystko zależy od kształtu pyska. Na mojej facjacie cressi minima leży idealnie i naprawdę wszystko w niej widzę. Przerobiłem już kilka masek i ta mi pasuje najbardziej.


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #19402 |

  Micromask to tak zasadniczo „forma pośrednia”, jakby projektant starał się połączyć zalety SPHERY i FALCO. Nieźle im faktycznie wyszło, ale zastosowanie szkła zamiast tworzywa robi chyba swoje. Natomiast cena jest z Kosmosu – prawie 200 PLN w Polsce i ok. 50 GBP w internecie – stanowczo przesadzili, nawet jak na TECHNISUB.

  Michał


Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.