Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • scubatom
  Członek
  Post count: 45
  #17520 |

  czy ktos wie cos na temat pletw maresa apneology?
  wiem ze mares 2 lata temu rozpoczal cala serie sprzetu dla freedivingu. Co sie z tym stalo? nie moge znalezc w sieci. pzdr


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #17521 |

  Seria apneology to było jakieś nieporozumienie. Mares przejął po prostu produkty Sporasuba, przekolorował i nazwał Apneology. Po jakimś czasie chyba ktoś im to z głowy wybił, i wrócili do własnych pomysłów, a przede wszystkim do płetw Plana Avanti Quattro POwer, najlepszych wg mnie płetw kaloszowych, i jedynych, które tak naprawdę można nazwać uniwersalnymi: do free, scuba i na basen. Obecnie ich produkty dla free i łowców podwodnych są sprzedawane pod hasłem Pure Instinct i wyglądają naprawdę dobrze – sam zobacz:

  http://www.pureinstinct.mares.com

  Pozdrowienia

  Michał


  bartolomius
  Członek
  Post count: 1
  #17522 |

  Witam, mam płetwy Mares Razor Pro (http://pureinstinct.mares.com/products.php?region=ALL&tag=fins&id=35), kupiłem je kilka tygodni temu w warszawskim Decathlonie. Właśnie wróciłem z Egiptu i płetwy spisywały się rewelacyjnie. Zanurzam się raczej amatorsko, okolice 15 metrów. na takich głębokościach i ciepłej wodzie nie miałem żadnych problemów z napędem. Wcześniej pływałem w Cressi Pro Star i czarnych Omerach Millennium, chwilkę w Garach 3000 LD – Maresy są sztywniejsze, kalosz jest zbliżony do Cressi (wygodna pięta), jak dla mnie o niebo lepszy od Omera, który jak wiadomo jest szeroki przy pięcie i na nagą stopę niezbyt się nadaje. Pióra są wymienne (dwie klamry i dwie śruby). Płetwy kosztują poniżej 300 zł (w Naama Bay widziałem za ~650 funtów egipskich) i za tą cenę jak najbardziej polecam.


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.