Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Sholay
  Participant
  Post count: 3
  #29791 |

  Znalazłem ofertę szkoły Underwater i zastanawiam się nad zapisaniem. Ciekaw jestem opinii o ich kursach i ewentualnie pomocy w zrozumieniu czym się ich kur różni od tego proponowanego przez Nitas.pl.

  Nitas jest 2x droższy ale pojawia się tam PADI – czy to jedyny powód i jaką mi daje przewagę taki certyfikat?

  A może w Warszawie to jeszcze kogoś innego zarekomendowalibyście?

   

  &

   


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #29793 |

  Może się mylę, bo oceniam na podstawie samej oferty. Mam jednak wrażenie, że Underwater skupia się freedivingu basenowym, natomiast kursy Nitasa, to i basen i wody otwarte.
  Łap za telefon i sprawdź to. Rozmowa nic nie kosztuje… no może ewentualnie parę jednostek taryfowych w zależności od czasu trwania 😉

  Certyfikat moze się przydać – niektóre bazy free (oraz baseny typu Y-40) za granicą na pewno będą przyjaźniejsze gdy im go pokażesz.

   


  Sholay
  Participant
  Post count: 3
  #29794 |

  Za telefon już złapałem, rozmawiałem z Underwaterem na razie. U Nitasa trochę pokrętnie opisane te wody otwarte. Muszę dopytać, bo wygląda, że ta część to w Egipcie (co mi się nie widzi). Zadzwonię i do nich po weekendzie na pewno.

  Liczę jednak, że może jacyś uczestnicy jednych albo drugich kursów podzielą się wrażeniami.

  BTW

  Co masz na myśli z tymi „przyjaźniejszymi” bazami? Bo wiem, że dla nurkujących ze sprzętem to są zniżki i różne takie. Dociekam, bo mówimy o kilkusetzłotowej inwestycji jeśli wybiorę wersję PADI.

  &


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #29795 |

  Z tego co wiem Nitas robi wody otwarte na Zakrzówku. Z kolei Paweł Roguski (współpracuje chyba z Nitasem), z tego co mi sie obiło o uszy robił jakieś szkolenia na początku lata w Tubie (jako wstęp), a potem na Koparkach.
  Teraz kwestia certyfikatu. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę…
  Załóżmy, że jedziesz z kolegą o podobnych umiejętnościach nurkować np do Hiszpanii – wtedy sytuacja jasna i nie ma żadnego problemu.
  Załóżmy jednak, że jesteś sam i idziesz tam do jakiejś bazy, która ma w ofercie freedivig, bo chcesz np zrobić jakieś nurkowania stażowe z wyszkolonym freediverem/instruktorem (nie masz nikogo do asekuracji, a poza tym korzystając z okazji i ciepłej wody w morzu chcesz poprawić to i owo). Wtedy pewnie usłyszysz: „proszę pokazać jakie pan ma uprawnienia”… Pokazujesz i umawiasz się na kilka nurów za jakaś skromna opłatą.
  W sytuacji braku papierka: „Aha… nie ma pan certyfikatu, ale mówi Pan że zrobił kurs… To zapraszamy na kurs do nas 😉 ”
  Na piękne oczy Ci nikt nie uwierzy, ze coś potrafisz. Nit nie będzie ryzykował odpowiedzialności…
  Certyfikat przyda sie głównie do takich rzeczy. Na potwierdzenie powyższej tezy link bazy na Wyspach Kanaryjskich:

  http://www.apneacanarias.com/training.html
  Aha – sam certyfikatu nie posiadam 🙂 W czasach kiedy zaczynałem dostępność kursów była bardzo niewielka i nie miałem wyboru – musiałem dochodzić do wszystkiego sam (ale miałem szczęście: świetnego partnera treningowego).
  Natomiast teraz oferta jest taka, że możesz powybrzydzać 🙂

   


  Sholay
  Participant
  Post count: 3
  #29796 |

  OOO, bardzo trafna uwaga.

  Dzięki 😀

   

   

  &


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #29797 |

  Te kursy różnią się przede wszystkim tym kto je prowadzi. Najważniejszą rzeczą jest to czy instruktor jest dobry czy nie. Reszta to kwestie drugorzędne. W przypadku Nitas.pl masz jasno podane kto za tym stoi, jest lista zdobytych uprawnień itp. W przypadku Underwater nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Nie znaczy to oczywiście, że osoba prowadząca te zajęcia nie ma pojęcia co robi. No ale jak dla mnie jest to trochę podejrzane, że nic na ten temat nie piszą. Odkąd PADI automatycznie nadało instruktorom SCUBA prawo do prowadzenia kursów freedivingu, kwestia osoby instruktora stała się jeszcze bardziej istotna. Wiele szkół nurkowania włączyło je do swojej oferty. Jednak to, że ktoś jest świetnym instruktorem SCUBA nie oznacza, że ma odpowiednie kwalifikacje do nauczania freedivingu.


  Agnieszka
  Participant
  Post count: 46
  #29811 |

  W Warszawie poprowadzę weekendowe szkolenie 3-4. listopada. Mam jeszcze wolne miejsce, tutaj więcej szczegółów:

  http://freebody.eu/szkolenia/szkolenie-aa-level1-indoor/

  Jakby pojawiły się pytania to pisz na info @ freebody. eu 🙂


  Agnieszka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy
  FREEBODY Szkoła freedivingu i pływania
  www.freebody.eu
  freediving - freedom - freebody

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.