Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • malpa
  Członek
  Post count: 239
  #22458 |

  Dowiedziałem się właśnie że 24marca są zawody w krakowie.Nie jestem jeszcze obyty z tym wszyskim i w związku z tym mam pytanie czy ktoś z opolszczyzny wybiera się.Jeżeli tak to ja chętnie się dołączę oczywiśie do kposztów też.


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #22459 |

  Widzę że raczej się nie załapię.Kurzce może jam jedyny na opolszczyżnie.Ale ale żeby nie było tak nudno podzielę się z wami dwoma zabawnymi sytuacjami.Pierwsza: będąc ostatnio na basenie ,płynąc przy dnie jest tam taki niebieski pask tak jakoś się w niego wpatrzyłem że nawet jak się skończył płynąłem dalej wpatrzony w biel kafeleczek i walnąłwem w ścianę (hipnoza jaka?).Druga ćwiczyłem sobie oddychanie stojąc w lekkim rozkroku na to wchodzi moja żona ,popatrzyła komentarza nie przytoczę ale zaczyna mnie podejrzewać o sekciarstwo.Może macie jakieś podobne przygody?


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #22460 |

  lol z tą linią na basenie, mi się terz chcrzani i zawsze muszę patrzeć do przodu, żeby łbem nie przysolić w ścianę %) hihi!


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #22461 |

  Proca ty tam gdzieś pisałeś o fotografowaniu .Mam canona A610 niestety na obudowanie go brak kasy ale znalazłem na necie jakiś taki futerał WP-500.Z jakiejś folii to to jest ma tam jakąś szybkę i piszą że do 5 m spoko.Zetknąłeś się z czymś takim.Coś mi mówi że nadajemy na podobnych falach.Idę teraz do roboty ale jutro z ranka zaglądnę może będziesz czytał.


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #22462 |

  Widziałem to, jest to dosyć wytrzymała folia, ale ja bym nie zaryzykował, to folia. Jak ci się zrobi mała dziórka i zaleje aparat to będzie ci naprawdę żal. Szczególnie, że A610 to dobry aparat. Ja mam piewszy z seri a no w zasadzie do drugi chyba bo a60.
  Stare i jego bym poświęcił pod tą obudowę, ale i tak nie próbowałem. Poza tym wogóle ciężko znaleść ostatnio coś fajnego pod obudowę chociaż lumix tz1 + obódowa wychodzi ok. 2000zł jest dosyć kożystnym zakupem, a ja niestey nic dla siebie nie mogę znaleść bo chce mieć jeszcze coś, zeby się na lądzie pobawić, czylki coś w stylu lustrzanka kompaktowa PANASONIC DMC-FZ7, ale oczysiście obudowy na rynku brak :[]


  szymon-jaworzno
  Członek
  Post count: 95
  #22463 |

  [!–
  W odpowiedzi na: proca, 2007-03-13 13:19:37

  > Widziałem to, jest to dosyć wytrzymała folia, ale ja bym nie zaryzykował, to folia. Jak ci się zrobi mała dziórka i zaleje aparat to będzie ci naprawdę żal. Szczególnie, że A610 to dobry aparat. Ja mam piewszy z seri a no w zasadzie do drugi chyba bo a60.n> Stare i jego bym poświęcił pod tą obudowę, ale i tak nie próbowałem. Poza tym wogóle ciężko znaleść ostatnio coś fajnego pod obudowę chociaż lumix tz1 + obódowa wychodzi ok. 2000zł jest dosyć kożystnym zakupem, a ja niestey nic dla siebie nie mogę znaleść bo chce mieć jeszcze coś, zeby się na lądzie pobawić, czylki coś w stylu lustrzanka kompaktowa PANASONIC DMC-FZ7, ale oczysiście obudowy na rynku brak :[]
  –]

  Proca od kiedy DMC-FZ7 jest lustrzanką kompaktową????


  szymon-jaworzno
  Członek
  Post count: 95
  proca
  Członek
  Post count: 445
  #22465 |

  fz7 jest lustrzanką kompaktową szymon. Lustrzanka tzn, że ma takie fajne lustra idące od wizjera do obiekrywu (na zasadzie działania peryskopu) tak jak w zwykłej lustrzance, a kompaktowa bo bez wymiennych obiektywów (tzn. ma swój jeden na stałe wbudowany).

  Do końca to w sumie nie jestem pewien ale tak na 99%. No bo lusttrzanka to brucz tego (peryskopu)polega na tym, że jak lustro się podnosi to wchodzi światło i odbija się na matrycy, a tam nie wiem jak jest z tym lustrem, ale jak patrzysz w wizjer ten na górze nie mylić z ekranikiem LCD to widzisz obraz bez przesunięcia, czyli nie patrzysz z nad obiekrywu a przez obiektyw. Natomiast w tym aparacie powyżej ten olimpusie wizjer jest powyżej i patrzysz powyżej obiektywu co jest złe przy macro bo zmienia całkowicie kadr zdjęcia.

  Podsumowując sklasyfikowałem to jako lustrzanka kompaktowa.
  Pozdrawiam.


  maciek
  Członek
  Post count: 461
  #22466 |

  FZ7 nie jest lustrzanką Proca. Obraz w wizjerze pochodzi z matrycy – jest cyfrowy (ma rozdzielczość 114K). Bez brania aparatu do ręki, na chłopski rozum – gdyby był to obraz z obiektywu, odbity od lustra, nie mógłbyś jednocześnie obserwować go na wyświetlaczu bo matryca byłaby zasłonięta.

  Pozdro,
  em.


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #22467 |

  No to dałem ciała, ale aparat fajny i wizjer jest zaletą tego aparatu. A ktoś może bawił się nim i może powiedzieć coś na temat. Ale powiem ci, żę nie używałem tego aparatu tylko patrzyłem na jego parametry i miałem go raz w ręku (nie było baterii 🙁 . Moim zdaniem on wygrywa z tym olimpusem tylko jedno ale, do fz7 nie ma obudowy 🙁 🙁 🙁 . A tak mi się podobał. No i matryca też gorsza jest, ale ma dużo więcej opcji i wogóle mi się osobiście bardziej podoba.


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #22468 |

  To się dyskusja porobiła.Nie chcę być upierdliwy ale wrócę na chwilę do mojej folii.Niestety nie wytrzymałem i cholera zamówiłem to .Zbieraliśmy z żonką na wakacje 2 latka i po negocjacjach padło na egipt.Wiecie ona słoneczko a ja do wody.Perspektywa piękna ale czy do końca?Potrzebne dulary no bo bakszysz ,do kairu trza jechać i gizy no bo jak pokazać się sąsiadom bez foty z piramidami.Ale największy ból to zdjęcia podwodne i brak obudowy.Do canona A610 jest jabez problemu za 899PLN.Niby ne jakiś majątek ale ja niestety w tej chwili mam doła finansowego .Zaryzykuje z tą saszetką.Ale pytanie do tych co parają się fotografią podwodną.A610 ma proram do zdjęć podwodnych,ma nastawy manualne,preselekcje czasu i przysłony maże coś poradzicie ,jakieś przydatne triki.Mam zamiar z synem posnurkować wiec zdjcia na płytkiej wodzie do 3-4 m.


  maciek
  Członek
  Post count: 461
  szymon-jaworzno
  Członek
  Post count: 95
  #22470 |

  [!–
  W odpowiedzi na: maciek, 2007-03-14 09:14:58

  > FZ7 nie jest lustrzanką Proca. Obraz w wizjerze pochodzi z matrycy – jest cyfrowy (ma rozdzielczość 114K). Bez brania aparatu do ręki, na chłopski rozum – gdyby był to obraz z obiektywu, odbity od lustra, nie mógłbyś jednocześnie obserwować go na wyświetlaczu bo matryca byłaby zasłonięta.n> n> Pozdro,n> em.
  –]

  no właśnie. Krótko, zwięźle, na temat i konkretnie. Nie można w żaden sposób podpisać tego aparatu jako lustrzanka cyfrowa, bo kompaktowa to nawet nie istnieje takie sformuowanie.

  kurcze jestem tydzień na robocie w Częstochowie i nawet nie mam kiedy na basen się wybrać. I niestety obawiam się że nie będzie mnie na sobotnich igrzyskach 🙁 🙁


Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)

You must be logged in to reply to this topic.