Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Misiek
  Participant
  Post count: 18
  #28301 |

  Witam.
  Czy ktoś zna ten model komputera: Salvimar One Freediving? Pojawił się ostatnio w sprzedaży w dobrej cenie ale brak szerszej informacji na jego temat.
  Czy ktoś może napisać coś więcej na jego temat?
  Pozdrawiam.


  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  Marek Warzecha
  Participant
  Post count: 10
  #28314 |

  Witam.  Trochę informacji jest na stronie sklepu internetowego scubastore. Proszę o informację – gdzie i za ile go znalazłeś?


  yKaz
  Participant
  Post count: 9
  #28317 |

   

   


  Misiek
  Participant
  Post count: 18
  #28323 |

  Marku, tam właśnie go znalazłem. Jest jeszcze strona producenta, ale nie o takie info mi chodzi. Jest on już także w polskiej dystrybucji więc myślałem że może ktoś już go użytkuje i ma praktyczne obserwacje. Czy sprawdza się w praktyce. Co z dokładnością pomiaru, głośności alarmów, aktywacją trybu dive po zanurzeniu, itd.
  Cena atrakcyjna, ale czy warto?
  Pozdrawiam


  bartez
  Participant
  Post count: 1
  #29448 |

  Witam.

  Jestem wprawdzie nowy na forum, ale akurat tak się składa, że we wrześniu 2017 roku zakupiłem ten zegarek dla siebie.

  Nie testowałem jeszcze na „otwartych wodach”, a jedynie w trakcie pobytów na basenie w Oświęcimiu (głębokość maksymalną jaką wskazywał zegarek to 4,2m)

  Cóż mogę o nim powiedzieć?

  PLUSY:

  Kompaktowy i wygodny. Wygląda jak zwykły, niczym nie wyróżniający się zegarek. Przeznaczony wyłącznie do freedivingu ew. łowiectwa podwodnego więc nie posiada żadnych algorytmów „gazowo-dekomprsyjnych” wymaganych przy nurkowaniu z butlą.

  Posiada możliwość ustawienia alarmu dla maksymalnej głębokości oraz czasu nurkowania. Sygnał alarmów głośny, słyszalny przez innych pływających w pobliżu 🙂  Zegarek wskazuje czas nurkowania, głębokość i temperaturę wody. Dane te są zapamiętywane i możliwe do przeglądnięcia i analizy.

  Niestety tryb „dive” nie uruchamia się automatycznie, ale wystarczy wcisnąć jeden przycisk i jest gotowy. Pomiarów dokonuje od głębokości około metra pod wodą. (Początkowo uznawałem to za wadę, ale po głębszym namyśle stwierdziłem, że pływając np. kraulem uruchamialibyśmy tryb nurkowania cały czas, gdyż wyciągnięta pod wodą dłoń w kierunku dna jest na zbliżonej głębokości) Po wynurzeniu komputer automatycznie liczy czas jaki przebywamy na powierzchni, kiedy znowu zaczynamy nurkować już automatycznie zaczyna, poniżej około metra, mierzyć głębokość itd.

  Żeby zakończyć zabawę z trybem „dive” musimy znowu nacisnąć lewy-dolny przycisk żeby wyłączyć czujniki i przejść w inne tryby.

  Wyświetlacz czytelny i nie mam do niego zastrzeżeń (choć nie wiem jak pod wodą będzie w słoneczne dni). Ciemność nie jest groźna gdyż posiada manualnie włączane podświetlenie tarczy.

  MINUSY:

  – krótki pasek (ja nie jestem szczupły ale na szczęście „chudej kości” i nadgarstków nie mam grubych, tak więc przy piance 5mm jest ok, ale jak ktoś ma kościec „tura” czy nadgarstki „Papaya”, to może mieć problem)

  – bateria (Przy częstym używaniu zegarka pod wodą bateria drenuje się szybko. Ja zużywam już trzecią. Na szczęście jest wskaźnik niskiego poziomu baterii i jest to standardowa CR2032. Wymiana niestety nie jest tak prosta jak w zegarkach innych producentów, trzeba zdjąć pasek, uważać na uszczelkę, ale otwierałem go już dwukrotnie i nie cieknie :-))

  Ja kupiłem za 540 zł na scubastore (Żałowałem trochę, bo chwilę później była promocja i kosztował blisko 100zł mniej ale to nie „tragedia”. Teraz kosztuje coś około 502 zł- https://www.scubastore.com/nurkowanie/salvimar-one-freediving/136408857/p

  Filmik jak wymienić baterię: https://www.youtube.com/watch?v=xI1JjMkHEG4

  Z zegarka jestem zadowolony. Nie jestem w temacie freedivingu ani ekspertem, ani wyczynowcem i jest to dla mnie po prostu sposób spędzania wolnego czasu i zabawy z synem (mniej się nudzi na basenie i na wczasach, zwłaszcza z kuszą :-)), dlatego kwota, którą wydałem nie spowodowała u mojej „piękniejszej połowy” nadmiernego wzrostu ciśnienia, a mnie zapewniła urządzenie, które daje mi, po pierwsze poczucie kontroli i bezpieczeństwa nad tym co wyrabiam w wodzie (głębokość i czas), a po drugie możliwość udokumentowania i zweryfikowania swoich możliwości.

  Pozdrawiam.

   


  Misiek
  Participant
  Post count: 18
  #29452 |

  Dziękuję bardzo.
  O takie info właśnie mi chodziło. Moja historia jednak była mniej szczęśliwa. W sierpniu 2017 zakupiłem ten komputer w scubastore. Użytkowałem go we wrześniu jako komputer do free podczas urlopu na Chorwacji i potem głównie na basenie. Twój opis funkcjonalności jest bardzo trafny i ja bardzo podobnie bym to opisał. W grudniu podczas jednego z treningów zawiesił się. Żaden przycisk nie działał. Odesłałem go po wcześniejszym kontakcie ze sklepem w styczniu. I już po około 2 miesiącach w marcu zwrócono mi pieniążki w kwocie ok. 100 zł mniejszej od ceny zakupu.
  Podsumowując – funkcjonalność dla free w wodach otwartych – ok, na basenie również – ok. Brak tabelek do statyk. Jako zegarek, to każdy nawet najtańszy jest taki sam.
  Długo szukałem zegarka z komputerem do free w „przyzwoitych pieniądzach”. Ten spełniał moje oczekiwania zarówno finansowe jak i techniczne.
  Zawiódł na szczęście na basenie.
  Uważam że jest to rozsądny wybór za „te pieniądze”. Jako zegarek z głębokościomierzem i analizą zanurzenia.
  Awarię mojego egzemplarza przyjmuję jako statystykę.
  Pozdrawiam.


  yKaz
  Participant
  Post count: 9
  #29854 |

  Właśnie kupiłem Salvimar One na Scubastore. Aktualna cena to 441,95 plus 13,95 przesyłka.  Użyłem też kodu rabatowego IKC5  uzyskując dodatkowo 5% zniżki. W sumie  wyszło 433,8o zł.


Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.