Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5789 |

  Witam wszystkich freediverów! Jestem tutaj nowy. Chciałem się nieco więcej dowiedzieć o tej bardzo ciekawej dyscyplinie. Tymczasem muszę przyznać, że całkowicie „zwariowałem” na jego tle 😀 Szukałem dużo w internecie, aby móc przystąpić do ćwiczeń, jednak tutaj jest najwięcej informacji. Bardzo pomógł mi artykuł Tomka i Tabele. Teraz mogę wstrzymywać oddech na czas ok 4 minut. Wcześniej mój „rekord” wynosił 1:30 min 8) A na basenie ledwo dopływałem na głębokość 3,80 m. Udało mi się przepłynąć długość ok. 45 m z płetwami!! Dla Was to może nic znaczącego, lecz dla mnie to świetny sygnał, że mogę pracować nad sobą i co najważniejsze… wiem już JAK 😀
  Ćwiczę statykę zaledwie od tygodnia , a już są takie efekty. To wpros niezwykłe, że ten sprot można w zasadzie uprawiać za darmo, a mimo tego tak mało osób w nim uczestniczy.
  Jestem Wam wdzięczny za tą stronę i możecie być pewni, że macie kolejnego zapaleńca tego cudownego sportu.
  Aha! i zapamiętajcie mnie dabrze, żeby na jakiś zawodach zdziwienia mi nie było 😮

  Pozdrawiam


  maniek
  Członek
  Post count: 49
  #5790 |

  TY MANIAKU! a tak na serio to jeszcze moge polecic stronke http://www.bigblueteam.com i skąd jestes??? i czy cwiczyles cos wczesniej? bo 4min to niezle


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5791 |

  Dzięki hihi! Jestem z Nowej Soli (koło Zielonej Góry). Ćwiczę dosłownie od 4 dni. Wcześniej trenowałem kolarstwo :happy . Narazie wykonałem 3 statyki. I narazie sobie odpocznę. Na basen jeżdżę do Zielonej Góry. Wcześniej trzymałem się zawsze powierzchni i dopiero niedawno zaczęłem się interesować nieco mniej uczęszczanym poziomem 🙂 Niestety moja zabawa trwa tylko 45 minut, ale pogadam z moim opiekunem (nie nauczycielem, bo chodzę na fakultety i mogę sobie robić co chcę 😉 ) czy nie wpuszczałby mnie dwa razy w tygodniu.
  Muszę też iść do lekarza… aha! no właśnie!
  Mam mały problem, a raczej pytanie.Czy miewaliście czasem podczas generalnej próby – gdy nabieracie do płuc maksimum powietrza i zatrzymujecie je, to czy odczuwanie lekkiego drażnienia (raczej lekkiego bólu) podczas pracy serca. Dokładnie przeanalizowałem te zjawisko i wydaje mi się, że to z powodu „braku miejsca” dla prawej komory tegoż organu. Nie wiem, czy to bezpieczne ignorować ten sygnał i czy można zrobić nieco więcej „miejsca” dla niego, np. wykonując jakieś ćwiczenia. Jak tak to jakie (?)Czy raczej powienienem udać się do lekarza (?)

  Pozdrawiam!


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.