Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • freedy
  Członek
  Post count: 7
  #17906 |

  Przymierzam się do zakupu takiej kamizelki http://www.tarpon.pl/p/pl/ef7567/kamizelka+balastowa+camu.html Szukam jakichkolwiek opinii o takich systemach balastowych.


  lobuziak88-88
  Członek
  Post count: 9
  #17907 |

  witam. hy.. fajna sprawa bo nie obciaza krzyza z pewnoscia ciezar sie rowno miernie rozklada no i sie nie przesuwa, ale jako bardziej nurek sprzetowy ktory dopiero stawia pierwsze kroki we free uwarzam z ma glowna wade, mianowicie watpie by bylo mozna ja w razie potrzeby szybko zrzucic co wedlug mnie wydaje sie priorytetem, wez tez pod uwage to czy mozesz samemu ustalac obciazenie wzgledem kombinezonu itp. moim zdanie lepiej zostac przy pasie: tansze, bezpieczniejsze, i wieksza mozliwosc ustalania obciazenia. pozdrawiam


  freedy
  Członek
  Post count: 7
  #17908 |

  co odpinania to nie mam pojęcia, zapytam się w sklepie.Obciążenie można ustawić kombinacje to 1,2,3,4 kg. Pas nie jest dla mnie, jestem szczupłą osoba i mając taki pas czuje się mało komfortowo nie mówiąc już o wynikach nurkowania z takim pasem. Myślę ze taka kamizelka była by dla mnie w sam raz. Tylko ta cena:/


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #17909 |

  Uważam że to bardzo fajny gadżet i może być alternatywą dla pasa i necka do dynamiki. Apneus używa czegoś podobnego tylko że własnej konstrukcji i jest zadowolony z wyważenia.

  Odnośnie odpinania pasa przy nurkowaniu głębokim to niegdy jeszcze nie spotkałem się z tym żeby ktoś to robił. Nie wiem jak w łowiectwie ale chyba też ludzie nurkują 'z głową’ i nikt nie doprowadza do sytuacji skrajnych. Druga sprawa że zrzucenie 2kg moim zdaniem nie robi dużej różnicy, to najwyżej kilku metrowa zmiana pływalnosci. Ktoś sie może doczepić że te kilka metrów może nam uratować zycie. Może ale nie musi. Podstawa to nurkować bezpiecznie i rozsądnie a nie kombinowanie że jak by co to odepnę pas i będzie mi łatwiej wypłynąć.

  pzdr.


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.