Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #21313 |

  Witam !
  Bardzo chciałbym zdobyć „Manual of Frediving”. Wiem, że można ją bezproblemu zamówić na Deeperblue.net i w Amazon ale 40 euro jednak trochę przerasta moje obecne możliwości ( zwłaszcza, że próbuję zebrać na mono i piankę Eliosa 😉 ). Przejrzałem stare tematy forum i znalazłem kilka wypowiedzi na ten temat. Wynika z nich, że jedynym, szczęśliwym posiadaczem własnej kopii, który ogłosił to na ramach forum, jest Radek Gaca ( chyba, że ktoś od tego czasu kupił dla siebie lub ma ale się nie chwalił ).
  I tu właśnie dochodzę do sedna: Czy można prosić ludzi, którzy mają tę książkę ( wielki uśmiech w stronę Radka 🙂 ), a wybierają się na pierwsze zawody Pucharu Polski do Krakowa, żeby wzięli ją ze sobą i pozwolili skserować ???
  Dajcie, proszę znać czy byłoby to możliwe.
  Pozdrawiam.


  Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #21314 |

  No coś nikt się nie odzywa … Czyżby nawet wśród freediver’ów w Polsce ta książka była „białym krukiem” ???


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #21315 |

  Piotrek, dopisuję się do twojej prośby o manual.
  Pozdrawiam!!!


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #21316 |

  Witam.

  Tak się składa, że faktycznie jestem właścicielem książki ( choć obecnie je nie posiadam ). Niestety muszę was zmartwić, ale nie mogę zgodzić się na kopiowanie tej książki na ksero ani w inny sposób. Proszę również by tego typu prośby – również odnoszące się do filmów nie były umieszczane na forum. Wiem że niektórym wyda się to dziwne ale to jest nielegalne. Jako Stowarzyszenie nie możemy pozwolić na to by na łamach naszego forum namawiano lub propagowano taką działalność. Wiem, że to pewnie dziwnie zabrzmi ( choć po cichu mam nadzieje że jednak nie ) ale pomyślcie czym wam zawinił Umberto. Jeżeli go szanujecie w co nie wątpię to uzbierajcie pieniążki i kupcie oryginał książki. Wiem że czasami te 35 EURO to naprawdę dużo ale wierzcie mi że warto poczekać i chodzić z podniesiona głową.

  Pozdrawiam Radek


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #21317 |

  Kiedyś takie samo pytanie pojawiło się już na forum. Podobnie jak wtedy tak i teraz podpisuję się pod słowami Radka.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #21318 |

  OK, wszystko jasne.
  Myśle że musimy zrobić zrzutkę po 10EUR i sprawa załatwiona.
  Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem …


  Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #21319 |

  Rozumiem Was. Jestem z zawodu aktorem więc kwestia praw autorskich jest mi bliska na codzień. Szanuję, że tak do do tego podchodzicie, nie mniej jednak uważam, że cena tej książki, przy całym szacunku do Umberto i zrozumieniu dla jej unikalności jest po prostu z kosmosu, zwłaszcza dla polskiego odbiorcy.
  Tym bardziej podziwiam wasze podejscie choć w tym konkretnym przypadku go nie podzielam.
  Pozdrawiam.


  Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #21320 |

  Właśnie zajrzałem na Amazon.com i okazuje się, że na obniżyli cenę „Manual of Freediving” do 24,89 USD. Myślę, że to już „da się przełknąć”. 🙂 Co ciekawe można tam również dostać książkę Pipina „The Dive: A story of love and obsesion” za 4.98 USD (używana). W ogóle mają w ofercie sporo „freediving’owych klasyków”. Niestety na przykład „Homo delphinus” Mayol’a kosztuje prawie 60 dolarów !!!
  Zamówiłem już nawet kartę do transakcji przez internet, bo Visy Electron nie przyjmują. 😉
  Jeszcze raz pozdrawiam.


  Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #21321 |

  A ! Radku, zgodnie z moją wiedzą, wspartą przed chwilą przez fachowe źródła, kopiowanie książki na własny użytek jest jak najbardziej legalne.
  Pewną rekompensatą z tego tytułu dla autorów jest podatek odprowadzany przez, ludzi oraz firmy zajmujące się produkcją i rozpowszechnianiem materiałów i urządzeń kopiujących. Podatek ten trafia do instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich.
  Najlepszym przykładem tego prawa są biblioteki publiczne. Czy wyobrażasz sobie, że np. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego udostępniałaby bezproblemowo kilkanaście kserografów gdyby było to nielegalne ???


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #21322 |

  Witam. „Na własny użytek” tzn jeżeli kupiłeś książkę, płytę lub inny nośnik i jesteś jej właścicielem to dla siebie możesz ją skopiować by np. chronić oryginał. To jest na własny użytek. A co do książki to naprawdę jest ona warta swojej ceny.

  Pozdrawiam Radek

  PS. Przy kupowaniu przez internet radzę dobrze sprawdzić kwestie opłat za przesyłkę, bo ze Stanów może być naprawdę drogo.


  Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #21323 |

  Na własny użytek obejmuje również rodzinę, oraz „osoby pozostające w kontakcie towarzyskim”. Sprawdziłem to. Nie wolno ci jedynie czerpać zysków z rozprowadzania kopii.
  Na prawde nie namawiałbym Cię do czegoś nielegalnego, zwłaszcza na tym forum.
  Niemniej jak już powiedziałem rozumiem i szanuję twoje podejście.
  Kupię oryginał.


  Tomasz Kugler
  Członek
  Post count: 68
  #21324 |

  140zl za taką książkę to kosmiczna cena??? czy wy dawno nie byliście w księgarni???
  Gość napisał książke właśnie dla was a wy nie chcecie mu za to zapłacić, przecież na takiej książce nie da rady zarobić majątku, jedynie można zrekompensować sobie czas i prace poświęconą na jej napisanie.
  Jeśli was na to nie stać i ta książka ma później stać na półce i sie kurzyć to lepiej poświęcic tą kase na przyjazd na zlot do Kosewa i wchłonąc znacznie więcej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.
  Ja nurkuje już ponad pięć lat i rzeczywiście zawsze szkoda było mi kasy na tą książke. Mimo iż wydałem na sprzęt majątek, zawsze wolałem przeznaczyć te pieniądze na kolejny wyjazd nurkowy.


Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.