Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • clip7
  Członek
  Post count: 175
  #15850 |

  Mam pytanie. Zafascynował mnie freediving. Chodzę na basen, trenuję. Mam pytanie odnośnie sprzętu do freedivingu, a konkretnie maska, płetwy i fajka. Jakich firm kupować sprzęt, czy płetwy sztywne czy elastyczne? Proszę o kilka rad.
  Z góry dzięki.
  pozdrawiam


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #15851 |

  Witaj.
  Zacznę od podstawowej sprawy – nie trenuj sam bo moze to się źle skończyć!!!
  Jeśli chodzi o sprzęt to wszystko jest dokładnie opisane na stronie w artykułach oraz postach o sprzęcie.
  Natomiast generalnie :
  – maska – nie chciał bym reklamować jednego modelu ale wydaje mi się że Sphera jest najlepsza. Po piewsze to większość freediverów jej używa, po drugie jest mała opływowa dobrze dopasowana, a po trzecie to miałem okazję pływać w różnych maskach ale tylko w tej do głębokości 15m nie musiałem jej przedmuchiwać.
  – płetwy – z zamkniętym kaloszem, długie pióro. Twardość w zależności od siły jaką posiadasz w nogach. Ja pływam w miekkich bo kiedy próbowałem w twardych było mi ciężko. Z kolei twardsze pióro ma lepszego kopa. Ale generalmnie jeśli potrzebujesz napędu jedynie do pływania w basenie i wzdłóż liny na wodach otwartych, to myślę że monopłetwa będzie lepszym rozwiązaniem. Ale to juz kwestia indywidualna. Na początek polecam płetwy GARA 3000 miękkie – cena 350-400zł lub monopłetwa WaterWay cena od 400zł. Jeśli chodzi o pozostałe firmy to masz jeszcze SPORASUB, poza tym OMER, PICASSO, Escapalez – lepiej zamawiać bezpośrednio z zagranicy bo w Polsce sklepy dają solidną marżę. Płetwy i mono na zamówienie -SpecialFins i LeaderFins z Estonii – ceny od 130EUR
  – pianka – poszukaj artykułu o piankach, wszystko ładnie opisane.
  – fajka – najprostsza, opływowa, bez bajerów. Raczej nikt nie poleca schodzenia w głębie z fajką w ustach..
  To tyle, pozdrawiam!!!


  clip7
  Członek
  Post count: 175
  #15852 |

  Dzięki.
  Trenuję z 2 kumplami.


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.