Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • pablo1983
  Członek
  Post count: 3
  #9137 |

  Witam wszytkich to jest mój pierwszy Post siedze tu już od jakiegoś czasu na tym Forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, dlatego założyłem ten temat.
  Jak w temacie Chodzi o wstrzymanie a raczej napełnienie płuc przed zanurzeniem. Czyli ile powinno wykonać się spokojnych oddechów i czy płucami czy przeponą (brzuchem),zanim nabierzemy ostatni oddech przed zanurzeniem, i czy ostatni spokojny oddech ma być wypuszczenie powietrza na maksa i nabranie powietrza najpierw od dołu przeponą dolną częścią płuc potem płuca i na maxa czy np na 80%. Bo nigdzie nie jest to opisane. Wiadomo przy ćwiczeniach w domu jak leżymy sobie na łóżku to spokojnie możemy zaczerpnąć powietrze od dołu przeponą do góry płuc ale jak się to ma jak jesteśmy na wodzie, lub jak robimy dynamike.

  Mam nadzieje że za bardzo nie zamieszałem i wiecie o co mi chodzi. :happy


  pablo1983
  Członek
  Post count: 3
  #9138 |

  Widzę że nikt się nie wypowiada. To może opiszcie jak każdy z was podchodzi do sprawy, jak jesteście na wodzie i chcecie zanurkować to co robicie jaka jest wasza Procedura.
  Ja przeważnie staram się wykonać 3 oddechy spokojnie przeponą uspokoić się a potem ostatni wydech max i zaciągam powietrze od dołu płuc do góry i pod wodę.


  anger
  Członek
  Post count: 117
  #9139 |

  na basenie wygląda to tak: poczatek rozgrzewka kilka długości pływam na zmane styl klasyczny i dowolny.chwila odpoczynku i wypuszczam całkowicie powietrze, tak ze ide na dno jak kamien :)tam siedze do chwili jak zacznie bic przepona +kilka dodatkowych sek, ale nie na max.chwila wyrownania oddechu 3-4 normalne oddechy ostatni głębszy i wypuszczam znowu wszystko i tak kilka seri.uspokojenie 3-5min 4 głębokie,spokojne wdechy. max wydech i max wdech +3 pack. oddycham przeponowo tak jak napisałes.nie wiem czy to najleprza metoda, pewnie jeszcze nie raz to zmienie.trzeba kombinowac.
  pozdr


  anger
  Członek
  Post count: 117
  #9140 |

  sorki za ort. 🙂


  natas
  Participant
  Post count: 79
  #9141 |

  Jest niewielki odzew pewnie dlatego, że każdy ma swoje metody i nie ma jednej uniwersalnej procedury. Przeczytaj dokładnie http://www.freediving.com.pl/treningi/tomek_nitka-wstrzymaj_oddech_czyli_jak_to_zrobic.php a wiele się rozjaśni


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.