Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • apneus
  Participant
  Post count: 583
  #18047 |

  Witam
  Jaki klei polecilibyście do monopłetwy z fiberglassu. Wiem że przy pęknięciu robi się małą dziurkę nad pęknięciem ale jak i którym klejem skleić coś takiego??
  I czy klei utrzyma dosyć elastyczną powierzchnię mono ?
  Ceti mówiłeś mi coś o naklejeniu gumy możesz opisać jak to zrobić.


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #18048 |

  Hubercie. Mono kleił Tomek Nitka. Mam tą monówkę do dzisiaj i jest OK., chociaż pływa w niej Janek i dosyć rzadko to wszystko trzyma się doskonale.

  Pozdrawiam Radek


  nostres
  Członek
  Post count: 406
  #18049 |

  Sam klej nie wystarczy. Peknieta pletwe naprawia sie na tzw. kanapke, naklejajac laty po dwoch stronach pekniecia.. Musisz jednak napisac do WaterWaya ze pletwa pekla i potrzebujesz paski laminatu. To jest specjalny cieniutki laminat z jednej strony, z drugiej strony guma. Strone gumowa nakleja sie na pletwe, Bardzo latwa naprawa a klej nazywa sie Loctite, bardzo plynny prawie jak woda, zapach jak super glue, moze tez Ci przysla, mi przyslali ze SpecialFins Powodzenia i sie nie przejmuj, pletwa bedzie jak nowa


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #18050 |

  Dzięki chłopaki za pomoc. Faktycznie pomysł z Laminatem i klejem Locitie jest chyba najlepszy + wywiercenie małej dziurki na początku pęknięcia.Dzwoniłem do Nitasa w sumie też potwierdził to co napisałeś Radku, z tym iż on bardziej polecał kawałek naklejonej po obu stronach pęknięcia.
  Jednakże laminat (to co polecają producenci WW i Specialfins) jest najlepszym rozwiązaniem. Czekam jeszcze na odpowiedź WW.
  Klej już mam. Jak otrzymam resztę napiszę relację jak poszło . Myślę iż będzie to cenne doświadczenie dla kogoś kogo spotka to samo co mnie 🙂
  Basen w Krakowie a raczej haki w ścianach to mono-killer 🙂 :jezyk


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #18051 |

  Update
  w zdaniu „z tym iż on bardziej polecał kawałek naklejonej po obu stronach pęknięcia. ”
  miało być:

  z tym iż on bardziej polecał kawałek gumy naklejonej po obu stronach pęknięcia.

  P.S
  Przydała by się edycja postów na forum 🙂


  nostres
  Członek
  Post count: 406
  #18052 |

  Jak bedziesz kleil to pamietaj ze ten klej bardzo szybko lapie, potrzebujesz jedynie ok 30 sekund. Smarujesz powierzchnie paska pokrywajac ja zygzakiem i dociskasz bardzo bardzo mocno, pierwszy kontakt i pierwsze sekundy sa najwazniejsze, juz nic nie przesuwasz ani nie poprawiasz. Musisz wyrysowac miejsce gdzie pasek bedzie lezal i przecwiczyc ulozenie na sucho. Wtedy trzymasz pasek mocno docisniety do max 1 minuty. Nie zaszkodzi potrzymac jeszcze na tym ciezarka przez jakies pol godziny jednak dobry kontakt na tym etapie mial juz miejsce.

  Te instrukcje przyslano mi ze Special Fins razem z klejem i laminatem i pletwa w miejscu klejenia trzyma do dzisiaj.
  Gdzie Twoja pletwa pekla, po srodku czy z boku?


  poli
  Participant
  Post count: 4
  #18053 |

  Witam mam podobny problem z mono.
  Może , ktoś pamięta nr, lub nazwę kleju Loctite
  Darek


Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.