Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • matikoza
  Członek
  Post count: 1
  #9306 |

  W statyce suchej wstrzymuje oddech na 5min, ale przepona zaczyna bić już po 1.28min i pod koniec nieźle mną telepie. Wiem ze mogę wytrzymać dłużej, ale bicia przepony są nie do zniesienia. I tu pytanie do was jak opóźnić bicie przepony? sprawić ze będzie mniej biła? Której z tabel poświecić najwięcej uwagi?


  ontakee
  Członek
  Post count: 104
  #9307 |

  Proponuję treningi ze strony http://www.apnea.cz , masz tam wydzielone na statykę i dynamikę, fajne, czytelne ….polecam’


  firefox
  Członek
  Post count: 402
  #9308 |

  Cześć nie jestem wielkim expertem ale po własnych doświadczeniach ze statyką doszedłem do wniosku ,że głownie tu chodzi o dobrą relaksację, wyciszenie i uspokojenie.Zależy to też o d konkretnego dnia raz idzie lekko a raz mocno pod górkę.
  Skoro tak szybko masz bicie przepony to może oznaczać że albo źle się wentylujsz przed czyli słabo obniżasz stężenie dwutlenku węgla w swoim organizmie albo jesteś za bardzo „ze stresowany” a co tez do tego samego prowadzi.U mnie czas po którym przepona sie odzywa zależy też od numeru próby przy pierwszej coś kolo 2:30 a przy następnych dochodzi do 3.30.
  No i przedewszystkim trenuj w wodzie oczywiście z asekuracją bo w wodzie to inna bajka ,dochodzi Ci odruch ssaka – zmniejsza się tętno i pierwsza faza jest o wiele bardziej przyjemna niż „na sucho”

  powodzenia
  Marcin


  matikoza
  Członek
  Post count: 1
  #9309 |

  Moje przygotowanie wygląda w następujący sposób najpierw leże spokojnie przez jakieś 10min, później zaczynam oddychać 8s wdech 8s wstrzymuje 16s wypuszczam tak przez 5min, na koniec 3 głębokie wdechy i wstrzymuje oddech. Niestety nie ćwiczę zbyt często na basenie, bo nie ma mnie kto asekurować. A i w czasie próby statyki staram się o niczym nie myśleć. To dobre przygotowanie czy należało by coś zmienić??


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #9310 |

  Spróbuj oddychać w proporcji np.
  wdech 8sek, wydech 16sek.
  Jeśli chcesz do tego dorzucić wstrzymanie oddechu to rób :
  wdech 8, wstrzymaj 4, wydech 16, wstrzymaj 4sek. Możesz experymentowac z czasami poszczególnych faz i dobrać oddychanie optymalnie.
  Nie ma złotego środka dla wszystkich, każdy ma inaczej.


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.