Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • wichern
  Członek
  Post count: 1
  #10279 |

  Zgarzylo mi się osotanio nurkować ABC, i chciałbym wiedziec mniej wiecej jak głeboko byłem. Dane zebrane przezemnie:
  – Maska ostro się wciskała na oczy,
  – Cisnienie wyrównywałem z 5 x
  – na dnie spedziłem moze 10 sek
  – basen 25 m przepływam pod woda spokojnie. Ja mysle ze było cos kolo 10 m z nadzieja ze wiecej.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #10280 |

  Jesli chcesz oceniać „z perpektywy czasu”, to możesz tylko szacunkowo…
  Uważaj z tą maską, bo jest coś takiego jak ciśnieniowy uraz oczu, więc jak czujesz ucisk wyrównaj ciśnienie w masce dopuszczając troszkę powietrza nosem (u mnie dzieje się to automatycznie, bo przy wyrównywaniu ciśnienia w uszach czasem z nosa trochę powietrza ucieka mi w maskę).
  Co do pomiaru gębokości – najprościej nurkowac przy linie opustowej na której zrobisz flamastrem znaczniki np małe co metr, a większe co 5 m – linę opustową (lekko obciążoną na końcu)przywiazujesz do boi – na początek moze to być choćby pustry 5-litrowy plastkikowy kanister np po mydle w płynie, wodzie mineralnej itp.
  No i nurkuj z kimś (nie sam) ze względów bezpieczeństwa.
  Pozdrawiam


  wichern
  Członek
  Post count: 1
  #10281 |

  W maske dmucham jak za bardzo uciska, a nurkuje z durzym zapasem nie na resztkach powietrza i nie biore się za głebokosci nieosiagalne. Nastepnym razem zainwestuje w bojke.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #10282 |

  To dmuchaj wcześniej – zanim zacznie mocno uciskać 😉
  Co do nurkowania samemu: pewnie każdy na tym forum ma na sumieniu ten „grzech” i kiedyś „samopas” nurkował – choćby kilka metrówq w głąb na jakichś wczasch z rodziną kiedy nie było porządnej asekuracvji, a chciało się rybki pooglądać. Oto takie luźne nury – „z zapasem” jak to sam określasz. Ale załozę sie, że również każdy na tym forum przyzna, że fajna zabawa zaczyna sie dopiero gdy masz w wodzie jakąkolwiek asekurację. Wtedy jesteś bardziej odprężony, masz większe poczucie bezpieczeństrwa, a to bardzo wpływa na jakosć i przyjemnosc zanurzania się. Pozdrawiam


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.