Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • delfin
  Członek
  Post count: 0
  #5640 |

  w jaki najłatwiejszy sposób można sprawdzić pojemność płuc ? czy jest do tego potrzebny specjalny sprzet


  marcinapnoe
  Członek
  Post count: 31
  #5641 |

  Najprościej jest nalać np. do wanny lub wiadra wody, następnie wlać wody do naczynia pomiarowego (np. butelka 5 litrowa z kreskami zrobionymi mazakiem np. co 0,5 litra) wsadzić do wanny i obrócić do góry dnem naczynie pomiarowe tak aby woda nie wyciekła po czym nabrać głęboki wdech i za pomocą np. rurki wsadzonej do 5 litrowej butelki wydmuchiwać powietrze- wypierając wodę. Dostajemy w wyniku pojemność płuc. Gorzej się ma rzecz z określeniem pojemności zalegającej płuc. Ale i na to jest „domowy” sposób. Trzeba tylko zanurzyć się na znaną głębokość np. 5m wypuścić całkiem powietrze wynurzyć się i wydmuchać to co zostało w zestaw pomiarowy taki jak powyżej. Ze znanych wszystkim fizykom lub doświadczonym nurkom wzorów obliczamy pojemność zalegającą. Pozdrawiam. Wszelkie pytania na mail 🙂


  xqx
  Członek
  Post count: 48
  #5642 |

  po prostu zrób sobie badania spirometryczne w przychodni lub szpitalu – kosztuja ok. 20 zeta. przy okazji dowiesz sie czy nie masz jakiejś wady układu oddechowego np. początku astmy itp.
  pozdrawiam


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5643 |

  Pamiętam gdy zrobiłem sobie badania spirometryczne to lekarka leciała do ordynatora (czy tam kogoś w tym stylu) i w wyniku tego przeleżałem 4 dni w szpitalu w Toruniu, potem 3 dni na obserwacji w Bydgoszczy z biopsją….Podejrzewano u mnie różne ciekawe choroby.
  W związku z tym zwolniono mnie z za…..ej pracy mimo to, że chodziłem do niej z opatrunkiem na szyji. %)
  Nie mniej uważam, że takie badania są potrzebne, ale czasami trzeba weryfikować opinię lekarzy. (pozdrowienia dla tychże)
  dario


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.