Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • pabchu
  Członek
  Post count: 32
  #8219 |

  Witam witam,
  pytanie być może prozaiczne, ale chciałbym się dowiedzieć jak w/g naszych mistrzów pływać w płetwach. Dzisiaj udało mi się przepłynąć 75 m w płetwach, wynik niezbyt oszałamiający, ale jak na razie mój rekord. Stwierdziłem ze jest to dobry moment aby popracować nad techniką pływania i ograniczeniem zbędnych ruchów.

  Będę więc wdzięczny za fachowe rady jak poprawnie używać płetw. Sam próbuję to robić na różne sposoby, inne niż robiłem to od zawsze, ale nie chcę wyważać otwartych drzwi.

  Pozdrawiam i dziękuję za porady.
  Pabchu


  malpa
  Członek
  Post count: 239
  #8220 |

  Nie jestem starym mistrzem hihi!,ale opisze Ci jak jest u mnie.Pływam w Gara 3000LD to dość miękkie płetwy więc się nie namęczę.Na basenie pływam delfinem i jakoś tak naturalnie to przyszło(może to ciągoty do mono)staram się przy tym robić takie breakdancowe falowanie od palców dłoni do końca płetw nie uginając zbytnio kolan.Dłuższe,wolniejsze pociągnięcia dla osiągnięcia dystansu ,szybsze dla szybkości.Przy kopaniu jakoś z biodra mi wychodzi po prostu kręcę lekko tyłkiem mniej uginam kolana.Przy wychodzeniu z głebszej wody w górę szerokie kopnięcia i cały tułów lekko mi się skręca takie machanie barkami lewo ,prawo.Nie powiem czy jest to odpowiednia technika i najbardziej efektywna – tak pływam ja MALPA :D.Ta naprawdę to chyba sam dojdziesz do tego co dla Ciebie jest najbardziej efektywne,Dużo pływać nie szamotać się i będzie dobrze.Może teraz ktoś podejmie dyskusję i coś napisze-żebyś nie powielał moich błędów przykładowo!Powodzenia


Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.