Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • szymon-jaworzno
  Członek
  Post count: 95
  #23085 |

  witam. mam pytanie. jaką grubość liny używacie nurkując wzdłuż niej w głąb??
  pytam bo jestem na etapie kupna takiej liny (dł ok 35m) i niewiem. czekam na radę od was


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #23086 |

  Ja mam linę 10mm długość 25m i jest całkiem dobra. Można się na niej podciągać. Mało mam doświadczeń z liną i specjalnie nie przepadam, ale do treningów jest bardzo sympatyczna.
  Pozdrawiam.


  Piotr Wawer
  Członek
  Post count: 100
  #23087 |

  Jeżeli zamierzasz trenować także free immersion to nie polecałbym liny cieńszej niż 10 mm. W zasadzie to zdecydowałbym się na cieńszą linę tylko gdyby wyjątkowo zależało mi na jej małej wadze i łatwym transporcie ale przy tej długości, którą chcesz kupić nie powinien to być problem.

  Grubsza lina będzie wygodna także jeżeli nie masz zamiaru specjalnie skupiać się na FI, bo często gdy czujesz, że jest ciężko wygodniej jest wyciągnąć się rękami niż pracować płetwami.

  Zwróć też uwagę na to by lina miała jasny, jaskrawy kolor.

  Poza tym rozważ kupienie liny dłuższej niż Ci się wydaje. Ja kupując 50-metrową myślałem, że starczy mi na całe lata zanim dotrę do jej końca, tymczasem już po pierwszym sezonie okazała się zbyt krótka. 😉

  Pozdrawiam – Junior


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #23088 |

  W uzupelnieniu dodam ze dobrze by lina byla plywajaca. Jest latwiejsza w obsludze w wodzie zwlaszcza przy nurkowaniu z bojki no i jest lzejsza. Pozdrawiam Radek


Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.