Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • koirat
  Participant
  Post count: 3
  #25175 |

  Czy wie ktoś może gdzie można zakupić monopłetwy w Krakowie. Byłem w kilku sklepach specjalistycznych, niestety nie posiadali. Chodzi mi o płetwy raczej z dolnej (średniej półki). Czyli 500 zł max.

  Od razu mówię że chce mieć możliwość przymierzenia więc prosił bym o nie podawanie linków do sklepów jedynie internetowych.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #25176 |

  Odpowiedź na to pytanie jest chyba taka: Nie można…
  Chyba, ze kupisz od kogoś używaną – ale wtedy to nie sklep tylko osoba prywatna.

  Porządne płetwy dobiera się indywidualnie do parametrów danej osoby (nawet te ze średniej półki), więc zamawia się je u producenta – czyt przez internet 😉
  Pozostaje Ci więc śledzenie ogłoszeń o sprzedaży sprzętu używanego – wtedy będzie możliwość przymiarki – o ile tak umówisz się z oferentem.

   


  koirat
  Participant
  Post count: 3
  #25177 |

  No to może inaczej, jak bardzo z unifikowane są rozmiary?

  Czy jak przymierze pojedynczą płetwę to mogę w ciemno zamawiać monopłetwę o tym samym rozmiarze?

  Czy można stosować tą metodę również pomiędzy producentami ?


  Dorian
  Participant
  Post count: 35
  #25178 |

  Ja pierwszą mono miałem z leaderfins i mając stopę 41 kupiłem rozmiar L czyli zakres 40-42 i było ok poza jednym . Kalosz mocno upijał mnie w duży palec nie ze względu na zły rozmiar a dlatego że mocno się zwężał nie z szerokości stopy a z jej grubości więc wyciąłem tam blue hole i było fantastik. Jak jest z resztą firm nie wiem zresztą zamawiając przez internet masz przecież możliwość do wymiany towaru gdyby coś nie pasowało


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #25179 |

  Jeśli przymierzysz mono LF i będzie Ci pasować, to jak zamówisz nową w LF na pewno będzie podobnie. Pisze o Leader Fins głównie z powodów bariery finansowej jaką narzuciłeś. W wypadkach innych firm do ceny mono ustalonej przez producenta na jego stronie, niestety musisz dorzucić opłaty celne itd. (chyba, że Ci ktoś przemyci). Akurat LF – czyli Estonia to Unia Europejska, wiec ten problem odpada.
  Ja  osobiście obecnie na przyklad plywam w StarFinie, który teoretycznie jest na mnie i 1 rozmiar za duży – ja akurat uważam go za idealny dla mnie.

  Osobiście jestem bowiem zdania, że kalosz mono do free nie musi być super ciasny. Przecież my nie pływamy sprintów, tylko raczej wolno i delikatnie.

  W Krakowie sporo osób trenuje free, wiec być może koś udostępni CI swoją płetwę do przymiarki.

   


  Roman WALCZYK
  Participant
  Post count: 14
  #25182 |

  <span style=”color: #666666; font-family: Roboto; font-size: 14px; line-height: 20px; background-color: #fbfbfb;”>Czy wie ktoś może gdzie można zakupić monopłetwy w Krakowie. </span>

  Tak, u mnie, używaną mono StarFins. Tylko musisz dozbierać trochę kasy 🙂

  Pozdrawiam

  Roman

  Instruktor Freedivingu

  530 503 007


  Roman Walczyk
  Instruktor Freedivingu
  +48 530 503 007

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.