Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • natas
  Participant
  Post count: 79
  #23005 |

  Chciałbym rozpocząć dosyć nietypowy wątek. Podajcie tytuły (i ewentualnie krótko opiszcie) filmów które każdy freediver powinien mieć obowiązkowo w swojej kolekcji.
  Rozpocznę od własnych zbiorów:

  1.„Wielki błękit” (The Big Blue) – reżyseria Luc Besson, komentarz zbędny
  2.„Ocean Men” – poniekąd film dokumentalny którego bohaterami są współzawodniczący ze sobą Pipin Ferreras i Umberto Pelizzari
  3.„Patrol” (The Guardian) – film o ratownikach Straży Przybrzeżnej, bardzo fajnie się ogląda. Ciekawie pokazany (ale raczej nieprawdziwy) trening młodych ratowników.
  4.„Błękitna głębia” (Into the Blue) – film mocno przeciętny ale z rewelacyjnymi zdjęciami podwodnymi. Historia nurków poszukujących skarbów w zatopionych wrakach. Sporo scen „free” no i główny bohater używa GARA3000 
  5.The Freediwer – tego to zdecydowanie nie polecam (ale mam) wymyślona historia o rywalizacji kobiet we freedivingu.

  Na razie tyle. Napiszcie jakie jeszcze widzieliście i polecacie fajne filmy o wodzie (nie muszą być typowo o free).


  nostres
  Członek
  Post count: 406
  #23006 |

  No, „The Abyss” Camerona oczywiscie! Twoja kolekcja jest niekompletna bez niego, uzupelnic szybciutko. Lodzi podwodnych tez nie moze zabraknac, „294, the widow maker” z Harissonem Fordem na poczatek
  Potem „Titanic” 😀
  no i „Borat” 🙂


  nostres
  Członek
  Post count: 406
  #23007 |

  cyfry mi sie pochrzanily, 294 to numer lodzi ale tytul filmu to K-19


  paris
  Członek
  Post count: 80
  #23008 |

  Cześć.
  A może „OPEN WATER”??? Na płytce jest adres ale nie sprawdzałem :www.openwatermovie.com. Druga propozycja ,to „MEGALODON”. Na Discovery puszczali kiedyś „ULTIMATE FREEDIVER” o Umberto (tego niestety nie posiadam). Jeśli by ktoś mógl udostępnić lub podpowiedzieć gdzie szukać.
  AVE
  :evil


  nostres
  Członek
  Post count: 406
  #23009 |

  Jest tez nowy dokument o Martinie Stepanku ale niestety jescze go nie zdobylem wiec nie moge polecic. Kto juz widzial ten film?


  novi
  Członek
  Post count: 4
  #23010 |

  Mam propzycję, aby listę z filmami rozwinąć równiez o pozycje książkowe, które warto przeczytać. Wtedy będzie pełen zbiór dla nowicjuszy. Takim właśnie nowicjuszem jestem ja i chcąc bardziej zapoznać się z tą fascynujacą Was dziedziną chciałabym przeczytać książkę „The last attempt”, ale niestety nie wiem gdzie mogłabym ją zdobyć/pożyczyć, a nie chciałbym na razie zamawiać przez amazon. Może mógłby ktoś z Was mi pomóc? (?)


  maciek
  Członek
  Post count: 461
  #23011 |

  Gdybys byla z Krakowa lub okolic to The Last Attempt by sie jakis znalazl.

  Przed zabraniem sie za werje Serry polecam tez jednak zapoznanie z bajkopisarstwem Pipina w The Dive. Takie zestawienie moze byc ciekawsze.

  Z ksiazek jeszcze oczywiscie Homo Delphinus Mayola i Manual of Freediving Pelizzariego.

  Pierwszej z nich nie czytalem ale przypuszczam ze dla rozpoczynajacych przygode z free bedzie ciekawsza od tragicznej historii Audrey Mestre.

  em.


  novi
  Członek
  Post count: 4
  #23012 |

  Właśnie zaczęłam od historii Audrey. Teraz chciałabym skonfrontować tę opowieść z faktami które podaje Carlos. Szkoda, nie jestem z Krakowa, ale mam tam mnóstwo znajomych z poprzedniej firmy, no i brata, który połknął ostatnio bakcyla i z kumplami z Krakowa jeździ teraz nurkować (tez pracował w Krakowie). Więc kontakt, co prawda pośredni, ale jest 8) Moze dałoby się coś zorganizować. Myślałeś o pożyczeniu, czy sprzedaniu?


  maciek
  Członek
  Post count: 461
  #23013 |

  Ustaw jakis kontakt w Krakowie to Ci pozycze.

  elmaciek@gmail.com


  novi
  Członek
  Post count: 4
  #23014 |

  Oki, zorientuję się i dam znać na maila. Powiedz który rejon Krakowa pasowałby Ci na spotkanie/ przekazanie. No i jak mam CI zagawarantować, że skoro pożycze to i oddam? No chyba że wierzysz mi w ciemno 8)


  maciek
  Członek
  Post count: 461
  #23015 |

  Nic nie bój, jakoś się zabezpieczymy :evil

  em.


  novi
  Członek
  Post count: 4
  #23016 |

  Hej,
  Maciek, odezwij się do mnie proszę w sprawie książki, na maila.


  patylek
  Członek
  Post count: 39
  #23017 |

  Dziś na Discovery Science, leciał film Ultimate Free Dive. Opowieść o kolesiu ze stanów, którego Tanya szkoli na zawody na Cyprze, ciekawa opowiastka z pokazanymi reakcjami fizjologicznymi organizmu, Samba, no co każdy z nas wie a laik nie? Ogólnie daje rade bo jest o free. Czy ktoś to widział? 🙂


  stacek
  Członek
  Post count: 2
  #23018 |

  ja to widziałem, nawet mam na telefonie hehe 😀
  Pozdrawiam 🙂


Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.