Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • krzyfn
  Członek
  Post count: 9
  #5748 |

  witam, mam taki problem. a wlasciwie nie wiem czy to problem, czy co to ;P. robie dynamike (50m bez pletw) i gdzies tak po 38m, czuje takie jakby 'ogolne oslabienie organizmu’. tak jakby jakas substancja czy cos sie wydzielala i dawala mi sygnal do wynurzenia. czy mozecie mi wytlumaczyc o co chodzi ? ;P czy to dobrze ? czy zle ? czy czujac to moge dalej plynac ? czy lepiej sie wynuzyc ?


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #5749 |

  Ta substancja to dwutlenek węgla. Gdyby ci się nie wydzielała, nie wiedziałbyś w ogóle, że trzeba oddychać. Można wyrobić w sobie zwiększoną tolerancję na dwutlenek węgla. Każdy jest inny więc nie mogę ci powiedzieć ile jesteś w stanie jeszcze przepłynąć, może następnych 50m, a może 5m i koniec. Zależy to również od dnia. Im częściej będziesz trenował, tym lepiej poznasz swoje możliwości. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie i nie ćwicz sam (!) (!) (!)


  krzyfn
  Członek
  Post count: 9
  #5750 |

  czy wy jak plyniecie pod woda, to tez to czujecie ? czy dlugo plyniecie czujac to ? czy od razu sie wynurzacie ? piszcie o tym duzo, wszystko co wiecie 😛


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #5751 |

  Czy nie wypuszczasz czasem powietrza ?? Jeśli nie to proponuje byś lepiej przygotował się do dynamiki w zakresie zarówno O2 jak i CO2. Wszystkie informacje znajdziesz w artykułach Tomka Nitki i Roberta.

  Jeśli czujesz, że słabniesz to ostrożnie i pamiętaj o asekuracji !!!


  krzyfn
  Członek
  Post count: 9
  #5752 |

  nigdy nie wypuszczalem powietrza, bo nawet nie przyszlo mi takie cos do glowy ;P


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.