Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • anura
  Członek
  Post count: 7
  #19886 |

  Co myślicie o takich okularkach: http://woodengoggles.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=6&vmcchk=1&Itemid=6 Nie mówię o treningach ale raczej o popływaniu sobie w nich dla przyjemności. Na stronce sugerują, że można w nich zejść poniżej 20m (!) Jak wiadomo w normalnych okularkach to raczej niewykonalne – na 4m basenie chce już wyłupić oczy a co dopiero na 20m? Myślicie, że to ściema?


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #19887 |

  Ściema i nie ściema bo jak je zalejesz wodą to i na 100metrów zejdziesz 😉 A tak na poważnie to nie ma w nich żadnej konstrukcyjnej rewolucji więc na 20metrach gałki oczne w stanie płynnym będą już szczelnie wypełniały okularki 🙂 Gazy kurczą się pod ciśnieniem tak samo w plastikowych jak i drewnianych okularach.


  anura
  Członek
  Post count: 7
  #19888 |

  Czyli działają pod warunkiem zalania – znaczy się norma. Myślałem, że może samo drewno ma jakieś właściwości specyficzne…


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #19889 |

  Jestem w stanie uwierzyć że ktoś zszedł na 10m, 15m z urazem ciśnieniowym gałek, no ok możliwe ale poniżej 20?! Drewno jest sztywne, nie ma opcji żeby się kurczyły wraz kurczącym się powietrzem.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #19890 |

  Popatrzmy co ma ten pan na oczach 🙂

  :OK


  anura
  Członek
  Post count: 7
  #19891 |

  No właśnie też widziałem ten filmik i nie wygląda żeby miał zalane… gdyby były trochę tańsze to bym kupił do testów ale 24euro za kawałek drewna + przesyłka to trochę za dużo jak na moją kieszeń..


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #19892 |

  Widziałem ten filmik i dla mnie nie ma tam 20m, widać to w ujęciu przy wynurzaniu. Najlepiej sami spróbujcie zejść na 10metrów w okularkach i sprawdźcie co się stanie 🙂 Widziałem oczy kolesia który nie wyrównał ciśnienia w zwykłej masce nurkując na niecałe 20metrów więc jestem sobie w stanie wyobrazić co by było gdyby nurkował w okularkach.


  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #19893 |

  To, że nam się wydaje, iż coś nie działa, wcale nie oznacza, że jest tak w istocie. Tu chyba tajemnicą jest ekstremalne zbliżenie oczu do szkieł, a ciśnienie pod wodą powoduje dodatkowe dociśniecie okularków. Uważam więc, że te 20 metrów jest realne. Osobiście jednak chyba nie czułbym się dobrze używając takiego sprzętu. Wolę tradycyjne rozwiązania, choć miewam z nimi problemy – moja twarz ściśnięta kapturem nieco zmienia kształt stąd np. Sphera po prostu cieknie. Wciąż szukam optymalnego rozwiązania, lecz na to raczej bym się nie zdecydował 🙂
  Niemniej nie neguję opinii użytkowników tych okularków – skoro piszą, że schodzili na kilkanaście metrów, to czemu im nie wierzyć? Tyle, że ich wykorzystanie raczej na tym pułapie się kończy – sami producenci reklamują to bardziej jako gadżet i oryginalny prezent niż sprzęt do głębszych nurów. Pozdrawiam.


  rosomak
  Członek
  Post count: 34
  #19894 |

  hejka. ja byłam na niecałych 10m i nie ukrywam-dyskomfort jak cholera. Tym bardziej, że był to grudzień… (zapomniałem maski a okularki mam zawsze przy sobie, gdyby coś się stało już w wodzie z maską) Faktycznie koleś ma gałki prawie na szybkach i może w tym tkwi patent.


Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.