Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • vader
  Członek
  Post count: 18
  #11785 |

  mam pytanko – dlaczego niektórzy deklarują dosyć wysokie czasy w konkurencji statyki lub duże odległości w dynamice, skoro jeśli im się to nie uda to dostają punkty karne? nie lepiej zawsze deklarować 1min i 50m co się zrobi zawsze, a ile więcej wyjdzie tyle wyjdzie?


  wilhelm
  Członek
  Post count: 762
  #11786 |

  tez mnie to od zawsze nurtuje

  powinna byc premia za wyzsza deklaracje (oznacza to ze zawodnik jest doswiadczony i wie co robi i zna swoje wyzsze mozliwosci) i kara za niezrobienie deklaracji, tymczasem jest tylko to drugie i mozna deklarowaz np. 10s 🙂 – to po co to wogole ??

  tez chetnie przeczytam Wasze wypowiedzi


  papcio
  Członek
  Post count: 92
  #11787 |

  Premią za wyższą deklarację jest start na końcu stawki i kontrolowanie sytuacji (przeciwników). Niedotyczy to wszystkich zawodników. niektórzy wręcz wolą startować na początku, żeby np. skrócić czas nerwowy przed startem. Każdy ma jakąś swoją taktykę.


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #11788 |

  Statyka to konkurencja w której zawodnik na początku stara się izolować od czynników zewnętrznych, koncentrować i jak najbardziej wyciszyć.
  Od tego jaki czas zadeklarował będzie zależało kiedy asekurant zacznie go odpytywać czy wszystko jest OK, a więc tym samym prędzej go dekoncentrować i wybijać z relaksu.
  Jeśli więc zawodnik jest dobry i wie, że na pewno zrobi co najmniej 5 min. to warto w jego przypadku zadeklarować np. 4:45. Kiedy jest już w fazie walki, to pukanie sędziego w pewnym sensie nawet motywuje go do wytrzymania jeszcze trochę dłużej.

  Ci do dynamiki to jeśli dwóch zawodników uzyska ten sam wynik np. 110m (przykład dotyczy również statyki), a pierwszy z nich zadeklarował 1m, drugi zaś 100m, to zwycięzca zostaje ten drugi ponieważ jego wynik bliższy był początkowej deklaracji.

  Niektórzy zawodnicy nie lubią jednak długiej przerwy pomiędzy konkurencjami i dlatego deklarują np. 1m żeby nie czekać. ryzykują jedynie w momencie kiedy ktoś inny osiągnie ten sam wynik co oni.

  Każdy ma swoją taktykę, której celem jest osiągnięcie lepszego wyniku od innych.


  wilhelm
  Członek
  Post count: 762
  #11789 |

  ma to sens 🙂 dzieki Wam za wytlumaczenie


  apneus
  Participant
  Post count: 583
  #11790 |

  mnie osobiście tak jak pisał pulek dekocentrują zapytania asekuranta i też wolę podać dłuższy czas np4 min. Podczas statyki wyobrażam sobie że idę spać i usypiam a takie uderzenie mnie „budzi” 🙂


  papcio
  Członek
  Post count: 92
  #11791 |

  Co do odpytywania przez asekurację przy statyce. Pamiętajcie że wg. regulaminu można mieć swojego asekuranta/trenera, który odpytuje wg. wczesniejszych uzgodnień z zawodnikiem, nie zaś wg czasów wynikających z deklaracji. Warto więc mieć swojego trenera, i wtedy nawet deklaracja 1s nie musi oznaczać pukanie sędziego co 15s. Oczywiście sędzia może nakazać w każdej chwili sprawdzenie zawodnika.
  To tak dla nauki przed zawodami

  ps. o ile niezmieni się regulamin


  vader
  Członek
  Post count: 18
  #11792 |

  dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ta sprawa jest już dla mnie jasna.

  mam jeszcze drugie pytanko, też odnośnie zawodów – ile można wykonywać prób? czy w każdej dyscyplinie jest tylko jedna jedyna próba, czy można „podchodzić” kilka razy?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #11793 |

  Witaj

  W każdej konkurencji zawodnik ma tylko jedną próbę.

  Pozdrawiam Radek


Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.