-
#11785 |
mam pytanko – dlaczego niektórzy deklarują dosyć wysokie czasy w konkurencji statyki lub duże odległości w dynamice, skoro jeśli im się to nie uda to dostają punkty karne? nie lepiej zawsze deklarować 1min i 50m co się zrobi zawsze, a ile więcej wyjdzie tyle wyjdzie?
#11786 |tez mnie to od zawsze nurtuje
powinna byc premia za wyzsza deklaracje (oznacza to ze zawodnik jest doswiadczony i wie co robi i zna swoje wyzsze mozliwosci) i kara za niezrobienie deklaracji, tymczasem jest tylko to drugie i mozna deklarowaz np. 10s 🙂 – to po co to wogole ??
tez chetnie przeczytam Wasze wypowiedzi
#11787 |Premią za wyższą deklarację jest start na końcu stawki i kontrolowanie sytuacji (przeciwników). Niedotyczy to wszystkich zawodników. niektórzy wręcz wolą startować na początku, żeby np. skrócić czas nerwowy przed startem. Każdy ma jakąś swoją taktykę.
#11788 |Statyka to konkurencja w której zawodnik na początku stara się izolować od czynników zewnętrznych, koncentrować i jak najbardziej wyciszyć.
Od tego jaki czas zadeklarował będzie zależało kiedy asekurant zacznie go odpytywać czy wszystko jest OK, a więc tym samym prędzej go dekoncentrować i wybijać z relaksu.
Jeśli więc zawodnik jest dobry i wie, że na pewno zrobi co najmniej 5 min. to warto w jego przypadku zadeklarować np. 4:45. Kiedy jest już w fazie walki, to pukanie sędziego w pewnym sensie nawet motywuje go do wytrzymania jeszcze trochę dłużej.Ci do dynamiki to jeśli dwóch zawodników uzyska ten sam wynik np. 110m (przykład dotyczy również statyki), a pierwszy z nich zadeklarował 1m, drugi zaś 100m, to zwycięzca zostaje ten drugi ponieważ jego wynik bliższy był początkowej deklaracji.
Niektórzy zawodnicy nie lubią jednak długiej przerwy pomiędzy konkurencjami i dlatego deklarują np. 1m żeby nie czekać. ryzykują jedynie w momencie kiedy ktoś inny osiągnie ten sam wynik co oni.
Każdy ma swoją taktykę, której celem jest osiągnięcie lepszego wyniku od innych.
#11789 |ma to sens 🙂 dzieki Wam za wytlumaczenie
#11790 |mnie osobiście tak jak pisał pulek dekocentrują zapytania asekuranta i też wolę podać dłuższy czas np4 min. Podczas statyki wyobrażam sobie że idę spać i usypiam a takie uderzenie mnie „budzi” 🙂
#11791 |Co do odpytywania przez asekurację przy statyce. Pamiętajcie że wg. regulaminu można mieć swojego asekuranta/trenera, który odpytuje wg. wczesniejszych uzgodnień z zawodnikiem, nie zaś wg czasów wynikających z deklaracji. Warto więc mieć swojego trenera, i wtedy nawet deklaracja 1s nie musi oznaczać pukanie sędziego co 15s. Oczywiście sędzia może nakazać w każdej chwili sprawdzenie zawodnika.
To tak dla nauki przed zawodamips. o ile niezmieni się regulamin
#11792 |dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ta sprawa jest już dla mnie jasna.
mam jeszcze drugie pytanko, też odnośnie zawodów – ile można wykonywać prób? czy w każdej dyscyplinie jest tylko jedna jedyna próba, czy można „podchodzić” kilka razy?
#11793 |Witaj
W każdej konkurencji zawodnik ma tylko jedną próbę.
Pozdrawiam Radek
You must be logged in to reply to this topic.