Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • -lu-
  Moderator
  Post count: 87
  #25077 |

  Hey,

  powracam jak bumerang z prośbą o pomysły na sklejenie pióra Leaderfins (ICE) z kaloszem Cressi. Problem polega na tym, że pióro jest o wiele węższe niż rowki w wąsach kalosza, nie zadziałał już klej do neoprenu, klej silikonowy oraz silikon armaturowy. Wszystkie trzy świetnie trzymały się pióra, ale żaden gumy kalosza. Już mam tego dość, bo wszystko wygląda OK, na basenie nawet się trzyma, ale jeden nurek w głąb, wąsy się wysuwają, a ja spędzam 5 godzin na czyszczeniu pióra z kleju.

  Opcja, którą poleca Leaderfins to klej typu „SuperGlue” – mam opory, boje się, że on zastygnie na twardo, przez co płetwa straci na elastyczności. Kontrpropozycja to nawiercenie dziurek w piórze i strytkowanie wąsa z piórem (wciąż zastanawiam się, czy to jest propozycja na serio).

  Co myślicie? Kalosz jest naprawdę wygodny…


  sędzia AIDA level E
  członkini zarządu SFP

  adi
  Participant
  Post count: 25
  #25081 |

  Może spróbuj wkleić do nich jakieś grubsze railsy? Nie wiem czy to możliwe ale może się udać. Ewentualnie pokombinowałbym z mocniejszymi zapinkami na wąsy.


  -lu-
  Moderator
  Post count: 87
  #25086 |

  Może spróbuj wkleić do nich jakieś grubsze railsy?

  Tzn co konkretnie zrobić? 🙂

   

  Ewentualnie pokombinowałbym z mocniejszymi zapinkami na wąsy.

  To nie kwestia zapinek (jedna tak mocno trzymała, że aż ostatnio zerwała się końcówka wąsa ;)) – problem tkwi w tym, że przy footpockecie wąsy bardzo bardzo odstają (rynna jest bardzo szeroka).


  sędzia AIDA level E
  członkini zarządu SFP

  adi
  Participant
  Post count: 25
  #25087 |

  Rails to ta guma dookoła pióra: KLIK. Odpowiednio gruby być może wypełni rynnę w footpocket. @-lu- to tylko pomysł osobiście tego nie testowałem.


  -lu-
  Moderator
  Post count: 87
  #25748 |

  Hey, może komuś się kiedyś przyda, więc napiszę – pióro (leaderfins, ponownie dostępny model ICE) udało się skleić z kaloszem (cressi) przy pomocy kleju montażowego Pattex Fix Total: http://www.pattex.pl/pl/produkty/kleje-montazove/fix-total-bezbarwny.html

  Jak na razie nie zauważyłam żadnych znaków „odklejania się” kleju od pióra czy kalosza. Po sklejeniu płetwy leżały 24 albo 48 h, do wody weszłam w nich chyba po tygodniu, albo dłużej. Nie zauważyłam, żeby pióro stało się mniej elastyczne.

  Powierzchnia pióra i rynienka kalosza muszą być dokładnie oczyszczone i „odtłuszczone”, a żeby mieć pewność, że klej powchodził wszędzie, gdzie powinien, warto użyć palców (a żeby nie mieć obklejonych rąk, warto je zwilżać przed bezpośrednim przed kontaktem z klejem).

  Dziękuję Nitasowi – to on skleił płetwy 🙂 Trytki na szczęście nie były potrzebne 🙂


  sędzia AIDA level E
  członkini zarządu SFP

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.