Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • krzyfn
  Członek
  Post count: 9
  #15640 |

  witam, troche amatorskie pytanie, ale widzialem w wielu filmach(np. big blue), na stronach takie smieszne dlugie, chude pletwy. dlaczego akurat takie pletwy ? pletwy do free, to znaczy nurkowanie w glab? bo w dymanice to chyba uzywa sie zwyklych ? jak to jest z tym wszystkim ? pozdrawiam – krzyfn


  qba
  Członek
  Post count: 19
  #15641 |

  do dynamiki też używa się płetw do free.są one dłuższe i sztywniejsze od zwykłych płetw przez co się szybciej i wygodniej pływa(nie trzeba tyle machać hihi! 😀 )
  pozdrawiam kuba :happy 🙂 :OK


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #15642 |

  Witaj

  O płetwach mówiliśmy na forum już sporo ( przeszukaj starsze tematy ) możesz o nich poczytać również w artykule Tomka Kuglera dotyczącym całego sprzętu do free.

  Generalnie płetwy do free różnią się od innych płetw długością a co za tym idzie powierzchnią czynną. Jeżeli chodzi o ich twardość to z tym jest już bardzo różnie i zależy to głównie od osobistych preferencji zawodnika jak również od konkurencji. Można tu wymienić z jednej strony bardzo twarde płetwy ( np. OMER Millennium ) dające „ostrego kopa” ale wymagające silnych nóg i z drugiej bardzo miękki ( np. C4 – 80 ) dające relatywnie słabsze odbicie ale pochłaniające mniej energii. Jak można zauważyć o ostatnim czasie coraz więcej firm umieszcza w swoich ofertach płetwy do free tak, że jest w czym wybierać zarówno pod względem ich charakterystyk jak również cen.

  Pozdrawiam Radek


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.