Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • enzo
  Członek
  Post count: 49
  #15668 |

  Mam pytanie do bardziej doświadczonych: czy taka pianka nadaje sie do nurkowania? czy będzie mi choć trochę cieplej? http://www.speedup-surf.com/katalog2005_small/katalog_small-2005_p4_s.jpg Jestem zmarzluchem i chcę kupić sobie w końcu jakąś piankę bo już dłużej w tym zimnie nie dam rady nurkować %) ale nie chciał bym też wydawać dużych pieniędzy na profesjonalną piankę, bo myślałem też o kupnie monopłetwy 🙂


  Tomasz Kugler
  Członek
  Post count: 68
  #15669 |

  Skafandry do surfingu i nurkowania tylko troche są do siebie podobne i w zasadzie nie uzupelniaja sie. Temperatura wody poniżej termokliny wynosi zaledwie 4stC, nie wyobrazam sobie wpłynąć tam bez osłonietej jakiejś części ciała, zwłaszcza głowy. By poprawić nasz komfort cieplny wskazane jest użycie dodatkowo skarpet i rękawic neoprenowych, a w chłodniejszych porach roku jest to wręcz nieodzowne. Gdy jest zimno w wodzie trening staje sie nieefektywny. Kupienie tego skafandra to naprawde strata pieniędzy (chyba że pływasz na desce) naddaje sie on jedynie do statyki na basenie, ale tylko w takim gdzie woda jest znacznie podgrzana.
  Wbrew pozorom profesjonalny skafander do freedivingu od Gałacha jest najtańszą ofertą wśród wszystkich skafandrów nurkowych. Jeśli chodzi o jego stosunek ceny do jakości to u mnie ma 10/10,a mono może poczekać.
  Zajrzyj też do działu 'sprzęt’

  Pozdrawiam


  enzo
  Członek
  Post count: 49
  #15670 |

  I o taką odpowiedź mi chodziło :OK
  Dzięki. W takim razie zainwestuję w coś bardziej konkretnego.
  pozdrawiam


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.