Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • tomf
  Członek
  Post count: 0
  #5799 |

  Chcę rozpocząć ćwiczenie z zatrzymaniem oddechu w domu na sucho ale mam pytanie czy jest to bezpieczne jak jestem w domu sam tj. czy mogę stracić przytomność i jej już nie odzyskać a będąc samym w domu zakończyć to tragicznie.


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5800 |

  Nie ma się czego obawiać. Na sucho nic Ci nie grozi. Jeżeli stracisz przytomność organizm sam zacznie oddychać i uzupełniać ubytki O2. Po pewnym czasie napewno się obudzisz 😉

  Pzdr.


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #5801 |

  Pozwolę sobie mieć nieco inne zdanie na temat tego pełnego bezpieczeństwa w ćwiczeniu na sucho w domu. Niestety część osób jest dość czuła na omdlenia i niestety mnie ma skutecznego indykatora, który przed nimi ostrzega. Omdlenie przy ćwiczeniu na sucho wcale nie musi Ci ujść „na sucho”. W pewnym sensie zależy to od pozycji w jakiej ćwiczysz. Jeśli jest to pozycja leżąca to zadławienie się własnym językiem wcale nie jest tak mało prawdopodobne. Tak więc jeśli potrafisz ocenić własne siły i reakcje organizmu ( skłonność do omdleń lub jej brak ) to musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla Ciebie bezpieczne, a że zagrożenia istnieją to jest oczywiste. Co prawda feediving jest sportem ekstremalnym ale starajmy się ćwiczyć bezpiecznie.

  Pozdrawiam Radek
  🙂


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5802 |

  Zadławienie się językiem to raczej częsty przypadek oduszeń, ale w wypadku padaczki. Utrata przytomności nie może wpłynąć na tak drastyczne przesunięcie języka.

  Pzdr.


  szczurowaty
  Członek
  Post count: 31
  #5803 |

  A może komuś zdarzyło się kiedyś zemdleć na sucho, przeżyć i mógłby nam teraz opowiedzieć jak to jest? Jeżeli o utratę przytomności jest rzeczywiście łatwo, to chyba zacznę ćwiczyć wyłącznie na siedząco z czołem opartym o brzeg stołu, lub po prostu w pozycji półleżącej (takie pozycje wydają mi się najbezpieczniejsze) Nie mam ochoty wybić zębów o szafę, ani połamać nosa na klawiaturze.


  Radek Rudnicki
  Członek
  Post count: 79
  #5804 |

  [!–
  W odpowiedzi na: pioe, 2005-02-16 20:18:31

  > Utrata przytomności nie może wpłynąć na tak drastyczne przesunięcie języka.n> n> Pzdr.
  –]

  „nie może”? hmmm. daleko posunięty optymizm…
  :J


  Sławek
  Członek
  Post count: 38
  #5805 |

  ja juz raz sobie nos uszkodzilem siedzac w (bezpiecznym) fotelu hihi! trafilem nosem w kolano fajne uczucie, prawie nos zlamalem a po obudzeniu nic nie czulem i zajarzylem ze jestem we krwi dopiero po dluzszej chwili tak wiec odradzam max samemu bo morze troche porzucac %) co do zadlawienia sie i innych takich tam to lepiej sie nigdy nie dowiedziec czy to mozliwe


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5806 |

  Jestem optymistą i z tego względu kompletnym wariatem, ale dzięki temu już wiem co to jest „niedobór” tlenu 🙂 Zdażyło mi się, że po ćwiczeniu tabelki wstałem z łóżka i w drodze do toalety… %) no właśnie hihi! Na szczęście błyskawicznie zareagowałem i schyliłem poniżej pasa głowę i już po pięciu sekundach było po wszystkim. Także radzę uważać na siebie także po zakończeniu 😮

  Pzdr.


  Dariusz Grabowski
  Participant
  Post count: 183
  #5807 |

  no…..zgadza się, lepiej nie próbować wstawać gwałtownie po ćw. oddechowych; pranajamie lub tabelach :bad Pamiętam to uczucie jak ocknąłem się z głową w żaluzjach okiennych:wow Pozdrawiam.


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5808 |

  😀 Miałeś szczęście, że okno było zamknięte hihi! hihi!


  Sławek
  Członek
  Post count: 38
  #5809 |

  on mieszka na parterze ale to i tak za wysoko jak sie leci bania na dol


  pioe
  Członek
  Post count: 262
  #5810 |

  No, a tak ludzie na dole myśleli, że spzieguje kogoś hihi!


Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.