Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • -lu-
  Moderator
  Post count: 87
  #28955 |

  Hey!

  W związku z dynamicznym rozwojem freedivingu w Polsce ( ;P ) uruchamiamy cykl zawodów „Mini Comp”. Aktualnie w kalendarzu naszych aktywności są:

  Mazovia Mini Comp (kwiecień/maj) w Łomiankach: DNF + STA

  Jaworzno Mini Comp (wrzesień) w Jaworznie: DYN + STA

  Z kalendarza działań wynika, że nie robimy żadnych zawodów w październiku/listopadzie – jest więc miejsce na 3 zawody. I tu nasuwa się pytanie, czy Mini Compy chcemy robić zawsze w tych samych miejscach (wybrać te same baseny i na nich spotykać się co rok), czy może jednak robić je w różnych częściach Polski?

  Jeśli jesteście za opcją 2, to niezbędne są osoby, które lokalnie będą organizowały zawody (skontaktują się z basenem, poprowadzą częściowe/całościowe negocjacje, poszukają sponsorów, zrobią listę mediów itp.). Wydaje się jednak, że póki co opcja, że jeden Mini Comp jest w Łomiankach/Warszawie jest OK, ponieważ tu mamy 3 sędziów i basen jest prawie za free. W innych miejscach dochodzą koszty dojazdu/noclegu sędziów, ale można je oczywiście zbijać bezpłatnym basenem 🙂

  W grę wchodzi jeszcze MiniComp po Tuba Static Challenge (opcja palcem na wodzie pisana, bo jeszcze nie rozmawialiśmy o Tuba Static Challenge 2018, a co dopiero o TSA + MM), czyli wyglądać mogłoby to tak:

  marzec: MiniComp w Rudzie Śląskiej (lub innym śląskim basenie, jeśli ktoś się podejmie organizacji)

  kwiecień/maj: Mazovia Mini Comp (Łomianki lub Warszawa)

  wrzesień: MiniComp w Jaworznie (lub na innym basenie 50 m, jeśli opcja „przechodnich MiniCompów wypali)

  październik/listopad: MiniComp – gdzieś, gdzie ktoś się podejmie organizacji 🙂

  Co myślicie?


  sędzia AIDA level E
  członkini zarządu SFP

  olekry
  Participant
  Post count: 423
  #28957 |

  Moim zdaniem pomysł 2 stałych (kalendarzowo i geograficznie) zawodów Minicomp jest bardzo dobry.
  Łomianki i Jaworzno wydają się bardzo dobrymi lokalizacjami ze względu na dojazd dla uczestników.
  I to mogłoby być takie dobre minimum poza „dużymi”, dwudniowymi zawodami.
  Natomiast ewentualne dodatkowe zawody mini mogłyby być ruchome – w zależności od tego kto chce zorganizować, orientacyjnej liczny uczestników itp. W ten sposób można by „pokrywać” różne miejsca Polski… Przypuszczam, że na pewno pojawiliby sie chętni zorganizować coś takiego np. w Wielkopolsce, czy na Dolnym Śląsku.
  No i facebookowe sondy co do frekwencji w planowanych zawodach na kilka miesięcy przed to dobra idea.
  Z tym, że trzeba wziąć pod uwagę również kalendarz naszych sąsiadów. Cześć osób, jeśli tylko ma możliwość, startuje w Czechach (nie wiem jak losy Zlin Cup, ale zawsze była to impreza obowiązkowa dla wielu), a niektórzy chyba już teraz myślą o listopadowym Long Night of Apnea w Berlinie.

   


  Michał
  Participant
  Post count: 63
  #28958 |

  Organizowanie mini zawodów w różnych miejscach to idealna forma promowania tego sportu. Jeśli chodzi o pomoc w organizacji, z mojej strony, tak jak już pisałem wcześniej, nie ma żadnego problemu. Jestem niemal przekonany, że prezes basenu będzie zadowolony. (Morawica) Proponował mi na przyszły rok bym poprowadził podczas mikołajkowych zawodów dodatkową konkurencję, właśnie freediving.
  Co do negocjacji, nie wiem jak to wyglądało podczas BMP w Morawicy więc trudno mi się wypowiedzieć. W razie co mail do mnie mkkc12345@gmail.com  jak będzie jakaś decyzja to zagadam i się dowiem wszystkiego.


  Mateusz Malina
  Participant
  Post count: 480
  #28959 |

  Ja również uważam, że to świetna forma promowania free, ale też dla zawodników świetna okazja zdobywania nowych doświadczeń, przełamywania strachu związanego z pierwszym startem itd. bardziej doświadczeni zawodnicy będą mieli więcej okazji do zdobywania rezultatów na podstawie, których odbywa się kwalifikacja do kadry narodowej.  ? -----------------------------------------
  http://www.mattmalina.com
  Limitless - kursy freedivingu
  Instruktor Freedivingu AIDA
  http://www.facebook.com/mattmalinafreediving

  Misza333_pl
  Participant
  Post count: 1
  #28960 |

  Hej,
  Również jestem za tym aby 2 mini Comp weszły na stałe do kalendarza, jeden DYN drugi DNF. Zgadzam się z Mateuszem to dodatkowa promocja SFP i możliwość zrobienia dodatkowego wyniku bez presji rangi zawodów. Jeśli mini Comp Jaworzno się nam spodoba mogę spróbować zaklepać termin na przyszły rok.


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #28962 |

  Wydaje mi się, że dobrze by było gdyby jakieś zawody odbywały się w północnej/zachodniej Polsce. Jak dotąd niemal wszystkie zlokalizowane są na południu. Rozumiem, że tam jest najwięcej freediverów ale ewentualne osoby początkujące z drugiego końca kraju raczej nie pojadą na Śląsk na jeden dzień. Może Poznań?


  Justyna
  Keymaster
  Post count: 53
  #28963 |

  Super pomysł, zawody typu mini comp mają niesamowicie rodzinna i przyjacielska atmosferę. Częste imprezy (starty) pomagają oswoić się że stresem, który np. odczuwam zawsze. Wiedząc o takich dwóch stałych imprezach w kraju, można przygotowywać się pod konkretną dyscyplinę, jeśli zależy nam na poprawieniu oficjalnych wyników w danej konkurencji. Ja bym na mini comp nawet zrezygnowala z typowych nagród za podium na rzecz losowania 🙂


  Dorian
  Participant
  Post count: 35
  #28965 |

  Można by zamienić terminami Mazowię z Jaworznem tak by przed BMP mieć możliwość startu na basenie 50m.


  Agnieszka
  Participant
  Post count: 46
  #28966 |

  Pewnie, MiniCompy to świetna idea! Dwa stałe terminy i lokalizacje to dobry pomysł. Pozostałe lokalizacje i dodatkowy termin – to wszystko zależy od chęci i możliwości organizatorów. Jak wrócę do Poznania to porozmawiam z drużyną czy udałoby się nam zorganizować zawody w Poznaniu, ale zawsze decydujący jest basen i będzie ciężko tutaj zdobyć to za pół-darmo, tak jak w każdym dużym mieście, ale może coś w okolicy. Pomyślimy o tym, jednak co do terminu, to wydaje mi się, że tutaj to raczej trzeba planować na styczeń – luty, bo tam też wydaje się, że jest pusto – o ile uda się wcześniej zaplanować termin Extremalla 2018, żeby nie kolidowało.

  Ja bym jednak stawiała większy nacisk na to, że są to zawody również dla początkujących. Być może jest szansa, aby na każdych zawodach była pula miejsc tylko dla osób początkujących? Np. gdy mamy 25 miejsc to 8 miejsc (ok. 30%) jest przypisane dla początkujących do pewnego terminu, a potem jak będzie ktoś na rezerwowej liście z osób doświadczonych to wtedy wskoczy jak zostaną wolne miejsca w tej puli. Wg. mnie to właśnie początkujący są siłą napędową dla rozwoju freedivingu i warto w takim cyklu uwzględnić taką grupę i dedykowany dla nich ranking zawsze.

  Uważam też, że tego typu „wywiady” powinny trafić na maila do wszystkich członków SFP. To na pewno jest dobre miejsce, dla dyskusji, ale niestety, to forum odwiedza mało osób, a fajnie by było znać opinię większości a nie mniejszości 😉 Nawet krótkie info o tym, że zbieramy opinie o chętnych organizatorach zawodów przyniosło by dodatkowe zainteresowanie wątkiem.
  A na podstawie powyższych (i dalszych poniższych) komentarzy, moglibyśmy utworzyć ankietę typu jak te do głosowania AIDA w formularzu i uzyskać info na temat tego, w jakich miastach organizować zawody i kiedy.

  Pozdrowienia,


  Agnieszka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy
  FREEBODY Szkoła freedivingu i pływania
  www.freebody.eu
  freediving - freedom - freebody

  Agnieszka
  Participant
  Post count: 46
  #28968 |

  W ostatniej wiadomości mailowej od Lucyny, faktycznie było info, że jest też wątek o Mini Comp – sorki za przeoczenie 😉 Jednak co do podejmowania ostatecznych decyzji i głosowania to myślę, że ta ankieta na maila jest jednak bardziej skuteczna.


  Agnieszka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy
  FREEBODY Szkoła freedivingu i pływania
  www.freebody.eu
  freediving - freedom - freebody

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.