Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • foggy
  Członek
  Post count: 5
  #20183 |

  Witam!
  Szukam swoich pierwszych płetw do free. Chciałbym na początek coś do 300zł, więc szału nie ma. Myślałem o Cressi Gara 2000, Subgear stream Pro, Omer Eagle ray. Ale ostatnio spotkałem te Professional za 300zł, co jest jak na ten model niezłą ceną. Wiem że są to miękkie płetwy, ale może mi stykną? Moim celem póki co jest sprawne poruszanie się w wodzie do 10-15m. Czy ktoś z Was używał któryś z tych modeli? W Krakowie gdzie mieszkam, wcale nie ma gdzie kupić takich płetw ( jedynie te Subgear, czekam od 3tyg aż ściągną mój rozmiar). A w necie boję się że źle trafię rozmiar, co radzicie?


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #20184 |

  To wcale nie są miękkie płetwy. Cena 300 jest okazyjna względem ceny po jakiej normalnie chodzą na rynku. Natomiast ja bym ich nie kupił nawet jak by mi ktoś dopłacał. Jeśli już chcesz GARA to weź któryś ze starszych modeli 2000 czy 3000. A jeśli chciał byś coś lepszego i dobrze dopasowanego, za niewiele większe pieniądze to zapraszam na priv.


  lolo
  Participant
  Post count: 3
  #20185 |

  Mógłbyś sprecyzować dlaczego byś ich nie kupił nawet jakby Ci dopłacali ?
  Tak źle z nimi a starsze modele są lepsze ?


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #20186 |

  Uważam że są dużo za szerokie, toporne, mają bardzo wąski kalosz, miałem wrażenie że nie pracują pełną powierzchnią pióra, mają mały kąt nachylenia kaloszy względem piór. Ale to jest pewnie moja subiektywna ocena. Natomiast za 300zł wolał bym kupić Gara3000, miękkie.


  emalion
  Członek
  Post count: 20
  #20187 |

  LD używam na basenach i jeziorach od około roku. Jak dla mnie są fajnym kompromisem. Używam ich do spokojnej dynamiki , jak również do szybszego pływania. Poruszam się z reguły delfinem z rękami przed głową. Oczywiście to tylko indywidualne wrażenia amatora .


  foggy
  Członek
  Post count: 5
  #20188 |

  Gara 2000 i 3000 za ta kasę ciężko trafić. Te professional są faktycznie w okazyjnej cenie. A jak właściwie kupować? Jest sens bez mierzenia? Podejrzewam że tak jak z butami, co firma to troszkę inna rozmiarówka. Mam klasyczne 45, a w takim np. adidasie 46 i 2/3. Subgear które mierzyłem 44-45 nie mogłem wcisnąć, a gdzie jeszcze dodać 3mm skarpetę? Jak to jest z tym kupowanie w necie?


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #20189 |

  foggy, tak jak piszesz, co producent to inne rozmiary. Przede wszystkim nie porównuj płetw do butów, poza tym kalosze różnych producentów też ciężko porównać. Jak już koniecznie chcesz je zamówić to najpierw idź do jakiegoś sklepu gdzie przymierzysz a dopiero zamawiaj dopasowany rozmiar przez internet. Jeśli nie masz takiej możliwości to przynajmniej poproś sprzedawcę żeby zmierzył kalosz w środku, długość i szerokość a ty zmierz stopy i zobacz czy ci podpasują. Jak kupisz za małe to będziesz za moment szukał na nie kupca, jak kupisz za duże to będziesz musiał pływać w grubych skarpetkach nawet na basenie czy ciepłych wodach.


  foggy
  Członek
  Post count: 5
  #20190 |

  Tego właśnie wolałbym uniknąć, pływania w źle dopasowanych płetwach, lub odsyłania i ponoszenia dodatkowych kosztów. W moim mieście, na wszystkie sklepy nurkowe jest tylko jeden model długich płetw – Subgear stream pro, także pomierzyć sobie nie ma gdzie. Jak ten rozmiar by sie zgadzał, to chyba wejdę w te Gara professional. Po pierwsze nie jestem wymiataczem bo zaczynam dopiero, po drugie te płetwy i tak wyprzedzą moje dotychczasowe o lata świetlne. Jak się podszkolę to za jakiś czas poszukam lepszych – tak mi się zdaje hehe! Gość w nie ubrany bynajmniej w miejscu nie stał.


  foggy
  Członek
  Post count: 5
  #20191 |

  Znaczy się gość w tych płetwach z filmików na Youtube które oglądałem.


  Bartek Janiszewski
  Participant
  Post count: 1204
  #20192 |

  Na pewno będą lepsze od zwykłych krótkich gumowych płetw ale pogadamy za pół roku jak zacznie Ci zależeć na maksymalnych osiągach 😉 Oczywiście sprzęt to nie jest najważniejsza rzecz we freedivingu i tą puentą zakończę 🙂
  Pozdrawiam


  Bronisław Kokot
  Participant
  Post count: 179
  #20193 |

  Zdaje się że pod Twoim postem jest wzmianka, że zajmujesz się sprowadzaniem płetw Leader Fins, w rozsądnej cenie.
  Sam pływam teraz w Cressi Gara Professional LD, uważam że są dla mnie zbyt miękkie i mają wąski kalosz, co zwłaszcza przy pływaniu na basenie po dłuższej chwili przeszkadza mi. Zaczynają mnie bowiem boleć stopy, a to mnie rozprasza.
  Miałem na myśli kupno wyższego modelu Cressi ( tych czarnych ładniejszych za bodajże 530 zł ), ale gdyby było coś lepszego nie miałbym nic przeciwko. Oczywiście w rozsądnej cenie.
  Jeśli masz jakieś dojścia daj znać.

  może być na miela bronek.kokot_xl@wp.pl
  lub telefon 504956755


Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.