Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • blagiat
  Członek
  Post count: 0
  #8826 |

  Witam!
  Chciałbym zacząć nurkować, problem w tym ze jestem zupełnie zielony w kwestii treningu itd. Zaczynając nurkować, czego mam się spodziewać tam na dole…? Co może mi się stać jeżeli będę próbował zejść coraz głębiej pomimo złego samopoczucia, zakładając ze wstrzymam oddech na dostatecznie długo, hipotetycznie jeżeli zejdę na 100m to co mi się stanie bez treningu i jak temu zapobiec?
  Przepraszam za banalność tego posta ale nie wszystko do końca rozumiem w tym sporcie, czy nurkowie wyrabiają sobie jakąś „odporność” na ciśnienie oraz warunki panujące na takich głębokościach?
  Pozdrawiam serdecznie i dziekuję za odpowiedzi.


  proca
  Członek
  Post count: 445
  #8827 |

  Słuchaj wszystko z czasem. Możliwe, że nigdy ci się nie uda zejść poniżej 100m (chyba nikomu w Polsce się jeszcze nie udało). W ogóle to najpierw poczytaj trochę i poćwicz na basenie i znajdź asekuracje.
  Na mojej stronie w podpisie poniżej, masz o sprzęcie itp. różne zagadnienia, nie jest ful uzupełniona, ale jest tam na pewno wiele informacji dla „zupełnie zielonych” i oczywiście na tej stronie też masz dużo informacji tylko, że ni wiem czy to wszystko załapiesz jak jesteś zielony.

  Zapoznaj się z zagadnieniami takimi jak wyrównywanie ciśnienia w masce i uszach, o tym jak organizm reaguje na CO2, o skurczach, generalnie cała fizyka nurkowa.


Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.