Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • marcinfreepl
  Członek
  Post count: 34
  #6185 |

  Witam chcialem sie podzielic z Wami moja historia. Trenuje na powaznie free od 1,5 roku. Ostatnio na basenie dostalem BO, pierwszy raz. Na szczescie bylem z tata. Pomocy od ludzi raczej bym nie oczekiwal, ratownik? na papierosku w kanciapie.
  Przytomnosc odzyskalem po paru(nastu?) sekundach. BO dostalem bez zadnego ostrzezenia, standardowe skurcze przepony, nawet nie takie mocne i nagle ciach :/ Nie raz przeciagalem o wiele mocniej i o wiele dalej. Co mnie jeszcze bardziej dziwi byl to dystans liczacy 70% mojego PB. Ostatnio zaczalem sie powaznie zastanawiac nad kontynuowaniem tego. Kocham ten sport ale naprawde przerazilem sie. Wiele razy bylem na basenie sam… Teraz jak widze co mnie moglo spotkac…
  Sam nie wiem co dalej robic…

  PS.
  Ostatnio podbudowalem sie troche na silowni, czy sadzicie ze to moglo miec az taki wplyw na wyniki ? (+4 kg)


  szczurowaty
  Członek
  Post count: 31
  #6186 |

  Lepiej niech w tej kwestii wypowiedzą się fachowcy, ale wydaje mi się, że przyczyn BO mogło być wiele np. zbyt silna wentylacja przed zanurzeniem, zbyt krótkie odstępy czasu między kolejnymi nurkowaniami, technika płynięcia, nastawienie psychiczne, zmęczenie, albo po prostu gorszy dzień.

  Jeżeli jest się na basenie samemu to trzeba niestety zapomnieć o tym, że kiedykolwiek uprawiało się freediving i tak jak „zwykły śmiertelnik” wynurzać się gdy tylko pojawią się jakiekolwiek oznaki dyskomfortu lub nawet jeszcze wcześniej.

  Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku! 😀


  ceti
  Participant
  Post count: 66
  #6187 |

  Ja również miałem poważny BO na początku mojej przygody z apnea.Moja utrata przytomności była dłuższa(1,5min) i skończyła się zatrzymaniem krążenia. Mimo bólu mostka(po masażu) już na drugi dzień wstrzymywałem oddech, a za tydzień już z powrotem byłem w wodzie.Wtedy ani przez myśl mi nie przeszło żeby przestać to robić.Nie myśl o lęku i porzuć wątpliwości, a ciesz się tym co daje Ci WODA.Nie myśl o wynikach bo utracisz to co w nurkowaniu jest najważniejsze. Jesteś na tyle doświadczony w treningach że pewnie przeanalizowałeś wszystkie przyczyny które spowodowały BO. Zwróć uwagę na regeneracje organizmu: np.co robiłeś w dniu treningu, dzień a nawet dwa wcześniej.Długość snu jest równie ważna.Moja uwaga – między siłownią a treningiem dynamiki powinien być conajmniej 1 dzień przerwy.


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.