Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • clip7
  Członek
  Post count: 175
  #17404 |

  Witam.
  W przyszłości chciałbymsobie kupić płetwy (pióra) „carbonowe” i chciałbym się dowiedzieć jaka jest podstawowa różnica oprócz wagi.
  Jeśli mielibyście wskazać jeden, najważniejszy punkt, w którym płetwy (pióra) carbonowe biją plastiki na głowę to co by to było?


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #17405 |

  Witaj. Zasadnicza kwestia to wysiłek jaki trzeba włożyć w poruszanie. Płetwy karbonowe a w szczególności te miękkie sprawiają wrażenie jak by ich w ogóle nie było, zwłaszcza gdy wcześniej trenuje się w twardych plastikach. Pewien problem to używanie bardzo długich płetw carbowych ( np. C4 starszy model 80 tek ) na basenie. Ale tylko na płytszych basenach. Na wodach otwartych płetwy te są wyjątkowo przyjazne. Swoja droga szkoda, że C4 nie produkuje już wcześniejszych modeli tylko taki dziwadełka z sznurowanym kapciem.

  Pozdrawiam Radek


  pompa
  Członek
  Post count: 22
  #17406 |

  Witaj!
  Może nie jestem w tym temacie znawcą, ale…carbobowe i z fiberglasu (chyba tak się to pisze) są delikatniejsze od plastykowych.Łatwiej pękają, gdzie plastykowe są teoretycznie niezniszczalne. Miałem okazję pływać w garach2000 i sporasubach (chyba Elite…te kultowe 😉 Później kupiłem sporasuby z tworzywa. Przyznam, że moja euforia trwała latem dobre 2 godzinki, aż do zdartch kostek-sa siadkowie! 🙂 Różnica jest kolosalna! Pływasz szybciej, łatwiej, głębiej… :happy


Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.