Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • ychu
  Participant
  Post count: 97
  #16095 |

  Witam wszystkich, po wielu przebojach/z winy firmy kurierskiej/dotarły do mnie zamówione płetewki waterwaya. Nie zdążyłem jeszcze w nich popływać, ale na sucho mogę powiedzieź, iż płetwy, ich wykonanie prezentuje się znakomicie, kolosz wygodny, szerszy od strony palców jak w Cressi, pióro idealne. Zamówiony stopień twardości to 3 i już na sucho mogę powiedzieć, iż są znacznie bardziej elastyczne i miekkie niz posiadane obecnie Gara 2000, które przy tych wypadaja jak kawałek drewna…:) Ze swojej strony moge podkreślić znakomity kontakt z Panem Polakiem – dystrybutorem/przedstawicielem/ Waterwaya na Polskę, przekazał on mi istotne uwagi na temat obchodzenia się z płetwami-pióro z pewnego rodzaju włókna szklanego/bodajże rezotex/ma być wrażliwe na uderzenia więc trzeba się zaopatrzyć w torbę…ale generalnie jestem na razie bardzo zadowolony i myślę, iż w wodzie się nie zawiodę


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #16096 |

  Właśnie zastanawiam się nad zakupem tych płetw. Jedyny dylemat jak mam to kwestia twardości. Zastanawiam się nad którymś z najbardziej miękkich tj. nr 1 lub nr 2. Na pewno nie 3, ale nie wiem czy wybrać 1 czy 2. Mam C4 twardość 30, które są dla mnie za twarde. Mam też Gara 2000 LD. Chcę, żeby Nemo były bardziej miękkie od C4 i Gara 2000 LD, ale nie za miękkie i nie wiem na co się zdecydować.
  Piszesz, że Twoje Nemo nr3 są bardziej miękkie od Cressi Gara 2000. Czy masz na myśli model HF czy LD?  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  blokman
  Członek
  Post count: 234
  #16097 |

  Sorry chłopaki że się wtrącam między wódkę za zakąskę ;)ale akurat mam zamiar zakupić Gary 3000.Widze że w tym poście poruszacie wątek Gara. Czy w tym modelu podobnie jak w 2000 są dwie twardości? Na wasze oko a raczej nogi jest to zdecydowanie twarda płetwa?
  Szukam czegoś co nie bedzie powodowało skurczów w łydkach przy długim przebywaniu w wodzie.
  Potrzebuję dobrać płetwę na dwugodzinne wycieczki, częste zejscia do maksimum 20 metrów, przemieszczanie się po powierzchni. Jednym słowem safarii fotograficzne lub kusza. Oczywiście coś z długich płetw.
  Poradzcie proszę!


  ychu
  Participant
  Post count: 97
  #16098 |

  nie znam modelu moich gara 2000, ale to te niebieskie-podobne widziałem na zdjęciu u chyba u Kuglera-jest na nich tylko napis Cressi. Nie mam za bardzo doświadczenia w kwestii twardości ale porównanie oby tych płetw wypada na pewno na korzyść Nemo i wydaje mi się że na pewno będą lepiej/efektywniej/ pracowały niż Cressi 2000. Myślę że wiele by pomógło zapytanie do p. Polaka-jednak coś niecoś o tych płetwach chyba wie, a przynajmniej sprawia takie wrażenie:) Dla mnie do pływania wyłącznie rekreacyjnego jest to więcej niż potrzeba…


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #16099 |

  Jeżeli chodzi o płetwy, które nie męczą a są efektywne to najlepsze jakie znaj to C4 model 80. Są to jednak stosunkowo drogie płetwy i wydaje się że z oferty WaterWay’a będzie można coś dobrać. Generalnie do długiego przebywania w wodzie polecam płetwy miękkie i bardzo miękkie ale wyłącznie kompozytowe. Oczywiście płetwy te nie dają takich prędkości ale przez mniejsze zmęczenie pozwalają na dłuższe nurki. I w brew niektórym opinią nie są to tylko płetwy dola osób o słabych nogach.

  Pozdrawiam Radek


  blokman
  Członek
  Post count: 234
  #16100 |

  Acha, czyli Gary 3000 stanowczo odradzasz na długie nurki. A juz byłem zdecydowany na ich zakup, ich atutem jest zapewne to, że nie trzeba na nie czekac minimum 2 tygodnie 🙂 , oraz że chyba nie sa tak podatne na uszkodzenia jak kompozyt.
  No i poza tym 480zł za WaterWaye to juz sie robi spora sumka.
  Taką cene podał mi przedstawiciel Olek za twardość 3. Nie sądze żeby miększe były tańsze.


  Radosław Gaca
  Participant
  Post count: 615
  #16101 |

  Witaj

  To nie do końca tak że odradzam stanowczo GARY to kwestia bardzo indywidualna i mimo że na wody otwarte używam najbardziej miękkich to na basen najtwardszych jakie znam ( OMER ). Mam jedynie wrażenie, że w zestawieniu z kompozytem dla nurkowań na wodach otwartych kompozyty wypadają lepiej. Jeżeli chodzi o cenę to kompozytowe WaterWay’e są bardzo tanie jak na płetwy kompozytowe. ( zobacz w necie ).

  Jeżeli chodzi o uszkodzenia to bez przesady. Osobiście używam karbonowych C4 i jakość nic się nie dzieje chociaż w necie naczytałem się różności a z tego co wiem płetwy z włókna szklanego lub innych nie karbonowych włókien są jeszcze trwalsze.

  Pozdrawiam Radek


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #16102 |

  Dominik (to do blokmana),

  Gary 3000 podobnie jak Gary 2000 występują w dwóch twardościach DL (szare) bardziej miękkie i HF (czarne) twardsze. Jak sądzę fiberglasowe WW będą miały lepszą reaktywność nić Gary (dlatego chce je kupić), jednak z pewnością trzeba będzie na nie bardziej uważać, fiberglass jest jednak delikatny. Natomiast Gary jako płetwy z technoplimerów są trwałe, że hej.

  Co do ceny, to za 400zł możesz dostać Capitan Nemo w żółtym kolorze. Podobno mają takie same właściwości jak czarne, tylko mniej szpanersko wyglądają. Ja decyduję się właśnie na żółte.

  Ychu,
  Polaka to ja już dawno pytałem, podobnie jak Bogdana (szefa WW), ale żaden z nich nie umiał porównać swoich wyrobów ani do C4 ani do Gara (trochę dziwne, prawda?).
  A gdzie Ty mieszkasz? Daleko od Warszawy? Może mógłbym obejrzeć Twoje zanim się zdecyduję na zakup?  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  ychu
  Participant
  Post count: 97
  #16103 |

  w takim razie zapraszam do…Gdańska, z tego co się orientuję takie płetwy zakupił też bodajże TAZOO/przepraszam jeżeli przekręciłem nick/ pojawiający się w wątkach forumowych dotyczących płetw, jakby co mój gg 4895208 lub tel 889 169 940 jarek, pozdrawiam


  Tomek Nitka
  Participant
  Post count: 401
  #16104 |

  Shit!Znów wybrzeże. Z tazoo już korespondowałem. On właśnie jest gdzieś z wybrzeża, czy z okolic.
  Dziwna sprawa z tą twardością. Ty używałeś zwykłych Gara tj. wersji zbliżonej raczej do miękkich LD niż twardych HF, teraz masz WW nr 3 i piszesz mi, że one są bardziej miękkie od Gara.
  Tazoo też porównywał Gary ale model HF (twardsze od Twoich) z WW nr 2 (bardziej miękkie od Twojego nr 3). Spodziewałbym się więc, że skoro wg. Ciebie Nr 3 jest bardziej miękki od LD to tazoo napisze mi, że jego WW są duuuuuuuuuuużo bardziej miękkie od Gara. Tymczasem nie ujął tego w ten sposób.

  A czy Ty miałeś już okazję przetestować swoje WW w basenie? Ciekaw jestem jak w wodzie wypada ich porównanie z Garami.  ? -------------------------------
  Tomek „Nitas” Nitka
  Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
  Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
  http://www.nitas.pl

  ychu
  Participant
  Post count: 97
  #16105 |

  tak to dziwna sprawa, może to kwestia sformułowania spraw typu miękka oraz elastyczna. Na baseny nie chodzę a na otwarte wody jeszcze sie nie wybrałem, stwierdziłem że nemo jest bardziej miękki na podstawie zwykłego trzymania w ręku, jak łapię za kalosz cressi to ciężko jest mi machając nim jakby wzbudzić pióro płetwy, natomiast gdy trzymam za kalosz nemo to pióro jestem w stanie wzbudzić i machać nim na całej w zasadzie długości tak jak arkuszem np cienkiej blachy:) Nie wiem czy to wyjaśni Twoje problemy ale na chwilę obecną nie jestem jako laik w stanie pomóc Ci inaczej, pozdrawiam


Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.