Viewing 16 posts - 1 through 16 (of 16 total)
 • jools23
  Członek
  Post count: 41
  #15261 |

  Serdecznie witam ponownie”ponownie bo moje konto zostało usunięte dla czego? pewnie z powodu pisania nie wygodnych tematów tak jak ten”
  Forum hmmm no może jest to forum ale nie wiem dla kogo na odpowiedzi czeka się dniami choć pytania są łatwe a we większości odpowiedzi na nie można znaleźć na bliźniaczym forum odnośnie łowiectwa.
  Każdy się dziwi dla czego tak się stało? ,a może by tak znane osoby jak CETLER oraz Nitas przestali patrzeć na kasę i od czasu do czasu po większych basenach w kraju zaczeli robić „Spotkania Zapoznawcze z tematyką Freedivingu”
  Nauczyć ludzi podstaw za darmo na pewno będzie wielu chętnych „chcecie poznać sposoby na odprężenie wydłużenie czasu pod wodą zapraszam na kurs ” ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE”TO NIE JEST KURS NURKOWY GDZIE TRZEBA ZNAĆ TABELE I KONFIGURACJE SPRZĘTOWE””
  Naprawde zastanówcie się chcecie promocji tego sportu a zyskuje on coraz większe uznanie czy nie?
  Osobiście jestem totalnym amatorem a już mam sześć osób u których wybiłem z głowy hiperwentylację ,użyczyłem podręcznik freedivingu bo i dla czego by nie nie każdego stać na zakóp za 60zł .
  Reasumując freediving w naszym kraju owiany jest wielką tajemnicą z nazwisk tak naprawdę to znany jest tylko Malina ,i całe szczęście ma jakieś postępy WIELKI SZACUNEK o innych ludzie nawet nie słyszeli.
  W wielu postach na forum pojawia się temat promocji tego sportu są nawet na tacy podane propozycje NAKLEJKI,KOSZULKI oraz inne gadżety odwołujące się do forum ,dla czego nikt się tym nie zainteresuje.
  BARDZO CHCĘ PRZY TEJ OKAZJI PODZIĘKOWAĆ BRUNEROWI jest to osoba która współgra między tym a spearofisching.pl forum naprawdę jestem jego ogromnym fanem ipełen jestem podziwu w udzielaniu się na tych forach a o filmach to już nawet na youtube nie wspomnę.
  W jego filmach jest chyba wszystko treningi,gdzie,co,jak każdy znajdzie coś dla siebie I TU MOJE PYTANIE CZY TAK SIĘ NIE DA? CZY ODRAZU TRZEBA Z LUDZI KASE ZDZIERAĆ?
  Wiem,wiem ten wpis jest bardzo nie wygodny.
  Pozdrawaiam pora na re…


  samee
  Członek
  Post count: 5
  #15262 |

  @Jools23, nie znam zapewne tak dobrze realiów i klimatu panującego w społeczności freediverów, ale pozwolę sobie skomentować Twój post.
  Wydaje się, że Twoim głównym problemem jest to, że Ceti i Nitas zarabiają kasę. Co w tym złego? Są fachowcami w swojej dziedzinie mają potężne doświadczenie i wiedzę, dlaczego nie mają przy okazji zarobić robiąc to, co ich kręci. Skoro są ludzie chętni płacić za ich usługi wszystko jest OK.


  @Jools23
  informacje na temat hiperwentylacji można znaleźć z łatwością wystarczy dostęp do internetu, po wpisaniu hasła: hiperwentylacja freediving w wyszukiwarkę google dostajesz jako pierwszy link do artykułu wspomnianego przez Ciebie Nitasa.

  Zgodzę się co do jednego przydałaby się większa promocja tego sportu u nas w kraju, ale do tego trzeba zaangażowania większej ilości osób niż tylko Nitas i Ceti, wspólnego działania. Jednak czy ten post jest dobrym początkiem dialogu nad problemem?


  jools23
  Członek
  Post count: 41
  #15263 |

  Serdecznie witam.
  W swoim poście nie staram się nikogo krytykować chociaż może tak to brzmi.
  Miałem na myśli tylko to że po przez nazwijmy to Freediving Demo można uratować wiele osób które chcą ten sport uprawiać ale nie wiedzą tak naprawdę czego szukać i tu jako przykład właśnie podałem hyperwentylacje.
  Dużo ludzi akurat do tej sprawy podchodzi tak że tak było na filmie więc jest to OK. Nie wielu szuka odpowiedzi czy tak jest dobrze czy nie bo nawet nie wiedzą jak to się tak naprawdę nazywa i czego szukać.
  Zgadzam się z tym że puki są ludzie skłonni płacić za kurs to OK niech płacą.
  Można zrobić DEMO i po tym zaprosić ludzi po więcej informacji.
  Wiadome jest też to że nikt nie przyjdzie na demo jakiegoś tam Kowalskiego który nie ma żadnych osiągnięć a już tym bardziej nie jest zrzeszony z żadną federacją.
  Pragnę tylko otworzyć oczy na coraz większy problem pojawiający się coraz częściej czy to na forach czy też w mediach.
  Sam wiem po sobie że zaczynając ma się ogrom pytań ,a znaleźć na nie odpowiedzi no to już inna bajka.
  Na początku nikt przecież nie szuka Necka bo skąd wiedzieć co to za ustrojstwo i jak się do tego zabrać.
  Problem też wielokrotnie pojawia się przy tabelach jak je zrobić jakie długie czarna magia i tu pragnę podziękować Nitasowi za wyczerpujący opis .Też troszkę czasu mi zajęło znaleźć ten opis ale się udało.
  Sposoby wyrównywania ciśnienia to wiem nie jest temat łatwy do ogarnięcia bo ciężko opisać reakcje których nie widać gołym okiem.
  Moją propozycją jest to żeby na dzień czy dwa dni wcześniej przed kursem na danym basenie robić właśnie spotkania zapoznawcze zwłaszcza w okresie letnim gdzie śmiałków nie brakuje .
  Sami na pewno nie jedno krotnie zostaliście zasypani wieloma pytaniami osób postronnych na basenie lub otwartym akwenie co wy robicie,jak i dla czego?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #15264 |

  Jools, po pierwsze czy ty przeczytałeś swoje posty przed wysłaniem? Jak chcesz żeby to miało jakiś odzew to chociaż napisz tak żeby ludziom chciało się dobrnąć do końca.

  Co do pytań bez odpowiedzi na forum to podaj mi proszę jakiś przykład bo ja takich nie widzę. Pytań jest jak na lekarstwo. Zapewne po części dlatego, że przestarzały silnik forum ludzi odstrasza. Ale tak czy siak jakoś tłumów żądnych wiedzy nie widać.

  Masz chyba błędne mniemanie o atrakcyjności freedivingu. Dla 99,9% osób nie ma w tym nic fajnego i mają nas za świrów. Kiedyś pomagałem w organizacji takiej akcji promocyjnej na basenie w mojej okolicy (freediving+spearfishing). Były ogłoszenia na stronie internetowej i chyba nawet w gazecie oraz plakaty. Zgadnij ile osób przyszło? Otóż oprócz pracowników basenu, którzy i tak tam byli nikt.

  W moim mieście na 300 tyś. mieszkańców przez ostatnie trzy lata freedivingiem zainteresowało się zaledwie kilka osób. Połowa spróbowała z raz czy dwa i dała sobie spokój. Tylko trzy osoby się w jakimś stopniu wciągnęły z czego dwóm się to znudziło po około roku. Tak więc w ciągu trzech lat pojawiła się jedna osoba, która się naprawdę zapaliła.

  Prawda jest taka, że najlepszym i najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie przygody z freedivingiem jest zrobienie kursu. To oczywiście musi kosztować. Nitas co prawda jest chudy ale nawet on musi coś do garnka włożyć. No chyba, że sam zrobisz instruktora i będziesz prowadził takie kursy za darmo to wtedy szacunek dla Ciebie. Masz pomysły to zacznij je wprowadzać w życie. Zaprojektuj nalepki albo koszulki, zrób nową stronę dla Freediving Poland wszyscy ci tylko przyklasną.

  Jak kogoś nie stać na kurs to też można sobie poradzić. W internecie jest wszystko, trzeba tylko poszukać i włożyć w to trochę więcej wysiłku. W większości dużych miast są doświadczenie freediverzy, z którymi można pogadać i potrenować. To nie te czasy, że jak o czymś nie powiedzą w telewizji albo nie napiszą w gazecie to nikt się o tym n…


  jools23
  Członek
  Post count: 41
  #15265 |

  Serdecznie witam .
  Właśnie oto mi chodzi po przez mój tekst próbuję coś ruszyć z miejsca.Może pojawią się nowe pomysły może bardziej obyte osoby z tematem wezmą sprawy w swoje ręce .
  Ps Jeśli ktoś chce to przeczyta czego jesteś dowodem.
  Co do Nitasa jeszcze raz podkreślam że nie chodzi mi żeby robił wiecznie coś za free .Wcześniej napisałem przy okazji kursu może nawet tego samego dnia zrobić małe demo wprowadzić nieobytych na temat.
  Co do ilości zainteresowanych osób to nie jest tak dokońca jedna akcja promocyjna niczego nie załatwia.Nie chodzi o to aby ludziom pokazywać że dzięki temu od razu machną 30 metrów nie każdy chce bić swoje rekordy.
  Naprawdę wiele ludzi się interesuje co my robimy są tacy co pytają i ci co obserwują z niedowierzaniem i z czasem sami próbują .Chodzi o uświadomienie właśnie tych ludzi jakie niesie za sobą niebezpieczeństwo ten piękny sport.
  Widzisz nie raz na basenie trafi się paru chojraczków i wgłowe zachodzą jak można pod wodą 25m przepłynąć bez łapania oddechu wiadomo nie pytają bo to oni są tymi leprzymi.Długo nie trzeba czekać i jeden przez drugiego próbują z różnym skutkiem a pytać zaczynają jak się zdrowo zachłysną o ile jeszcze mają siłę.
  ZA ROZPISYWANIE SIĘ BARDZO PRZEPRASZAM ale nie da się tak w jednym zdaniu.


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #15266 |

  Zarówno ze sposobu formuławania wypowiedzi, używanych zwrotów, jak i błędów widać, że jesteś osobą młodą. Nie masz też większego pojęcia o własności prywatnej, dobrach osobistych, pracy, podatkach, swobodzie stowarzyszania, a nade wszystko o szacunku do człowieka. Jesteś po prostu źle wychowanym smarkaczem. Mam wrażenie, że pierwsze 2 posty pisałeś pod wpływem jakiś środków, przypominają one bowiem jakiś bełkot z urojeniami odnoszącymi. Mam nadzieję, że przynajmniej nurkujesz na trzeźwo. Po czasie zdałeś sobie sprawę z głupoty jaką popełniłeś i próbowałeś zrobić z Użytkowników idiotów, że źle Cię zrozumiano. Na koniec nawet przeprosiłeś, ale nie za personalne ataki a za … rozpisywanie się.
  P.S. A jak @ Bruner z braku czasu np. Ci nie odpisze na post, to też go zbluzgasz w sieci?


  jools23
  Członek
  Post count: 41
  #15267 |

  HEHEE i nawet się uśmiałem
  Tak na poważnie czy tylko kilka osób widzi że można by coś zrobić i bardziej rozpowszechnić ten sport a przy okazji kto wie może uratować komuś życie???
  Faktycznie może i się zwiesiłem Na Nitasie ale jest postacią znaną Cetler tak samo teraz już dłuższy czas słychać wszędzie o Malinie.
  Jak wcześniej pisałem mogli by nie tylko skupiać się na samych kursach „wiadomo każdy chce zarobić” ale przy okazji kursu zrobić demo żeby właśnie zachęcić potencjalnych kursantów.
  No teraz to chyba jasno opisałem.
  A swoją drogą spodziewałem się wytykaczy ignorantów ale po to właśnie powstał ten post.
  JEŻELI CZUJE SIĘ KTOŚ URAŻONY BBAAAARDZO PRZEPRASZAM obiecuje poprawę.


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #15268 |

  Jools, naprawdę powinieneś zrobić kurs instruktorski i ruszyć w trasę po wszystkich większych miastach robiąc darmowe intro z freedivingu. Chcesz coś zmienić? Zacznij od siebie a nie czepiasz się najbardziej zasłużonych dla naszego sportu osób w kraju. Ostatnio były zawody w Rybniku. Zgłosiłeś się do pomocy?

  Nie twierdzę, że nie ma nic do zrobienia w różnych kwestiach i wszystko jest idealnie. Niestety sposób jaki wybrałeś na zainicjowanie dyskusji jest mało konstruktywny i zwyczajnie chamski.


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #15269 |

  Cyt.:
  „HEHEE i nawet się uśmiałem”
  Nie sądzę, ale jeśli faktycznie, to bardzo dobra wiadomość. Ludzie weseli, czy uśmiechnięci są lepsi niż sfrustrowani pieniacze. Cieszę się zatem, że poprawiłem Ci humor. Mam nadzieję, że na dłużej.
  Cyt.:
  „Tak na poważnie czy tylko kilka osób widzi że można by coś zrobić i bardziej rozpowszechnić ten sport a przy okazji kto wie może uratować komuś życie???”
  Ten sport był i zawsze będzie niszowy. I całe szczęście. To trudny i niebezpieczny sposób spędzania wolnego czasu, dlatego nie powinni do niego trafiać nieodpowiedzialni, lekkomyślni osobnicy ze słomianym zapałem. Co do drugiej części zdania, to z moich obserwacji wynika, że giną ci, którzy pływają bez asekuracji (brawurowi i/lub niedouczeni ignoranci, lub chorzy- niezdiagnozowani, warto dbać o zdrowie!), lub ci, którzy nurkują ekstremalnie na zawodach (wypadki). Ile jest takich zgonów? Mała ilość w porównaniu np. z ginącymi na drogach. POGUBIŁEŚ PROPORCJE! Tak więc jeśli chcesz zbawiać świat i ratować komuś życie powinieneś zmienić forum i metody działania. Jest co robić. Tylko pytanie czy Cię na to stać? Osobiście nie sądzę! To wymaga ciężkiej pracy i systematyczności- a o nagrodach zapomnij.
  We freedivingu część osób to medycy. Swoją pracą ratują wiele żyć i nie potrzebują za to uznania na publicznym forum, czy akceptacji jakiegoś gówniarza. Na takich prostakach na szczęście kompletnie nikomu nie zależy. I to, jak podejrzewam, jest twoim problemem: chęć zaistnienia, brak akceptacji, próba wymuszenia podziwu. Taki sposób zapoznania się działa być może na poziomie małolatów, chociaż według mnie też tylko na krótką metę.
  Zaś personalne wymienianie urojonych „win” i podawanie dodatkowo jeszcze w mediach nazwisk (bądź powszechnie używanych pseudonimów), to już zwyczajne chamstwo, rodem z osiedlowej dresiarni. Jeśli jesteś tak mocno przekonany o swoich racjach pędź do sądu!


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #15270 |

  Cyt.:
  „Jak wcześniej pisałem mogli by nie tylko skupiać się na samych kursach „wiadomo każdy chce zarobić””
  To prywatna sprawa ludzi, jak spędzają wolny czas za swoje pieniądze. Na szczęście mamy demokrację i żaden młokos tego nie podważy. Jak zazdrościsz to zainwestuj prywatne pieniądze w kursy, podróże, wolny czas i po zdobyciu uprawnień załóż swoją szkołę. Ciekawe, czy zarobisz?
  Cyt.:
  „ale przy okazji kursu zrobić demo …”
  Teraz to Ty mnie rozbawiłeś! Ze wszystkich pieniaczych zarzutów w zasadzie został już tylko ten jeden- brak demo! To zabrzmiało jak żałosny krzyk rozpaczy.
  Cyt.:
  „A swoją drogą spodziewałem się wytykaczy ignorantów ale po to właśnie powstał ten post.”
  To tylko świadczy o tym, że jako osoba niedowartościowana masz nieadekwatne poczucie rzeczywistości. Co do przyczyny się nie wypowiadam, wybierz sobie coś sam: młodociany wiek, trudna sytuacja życiowa, zaburzenia psychiczne, środki psychoaktywne, geny, zwyczajne chamstwo lub wszystko razem.
  Od ponad 20 lat jestem regularnym, aktywnym krwiodawcą. Nie wiem ilu ludziom uratowałem przez to życie, ale cieszę się z każdej swojej donacji. Tobie też to polecam. Może dzięki temu podwyższysz swoją niską samoocenę i staniesz się lepszym człowiekiem, a na pewno regularnie będziesz przebadany i to w zakresie dla freedivera istotnym- morfologii krwi.


  glaude
  Participant
  Post count: 79
  #15271 |

  Cyt.:
  „JEŻELI CZUJE SIĘ KTOŚ URAŻONY BBAAAARDZO PRZEPRASZAM obiecuje poprawę.”
  Tu nikt nie oczekuje od Ciebie przeprosin, bo nikomu na Tobie nie zależy! Ci, o których pisałeś, są zbyt zajęci, żeby poświęcać czas niepoważnemu młodzianowi. Nie musisz też nic obiecywać. Nikt z forum nie ma z Tobą kontaktu i go nie szuka! Nikogo też z pewnością nie obchodzi jaki jesteś na co dzień w stosunku do innych. To twój problem i problem ludzi z twojego otoczenia.
  To już ostatni mój post w dyskusji z Tobą „Zbawicielu od hiperwentylacji”. Więcej czasu nie będę na Ciebie tracił. Mam za to propozycję.
  P.S.
  Chłopcze czas już wydorośleć, a teraz jest dobry do tego pretekst. Mama z tatą (ani inni ludzie) nie będą za Ciebie całe życie wszystkiego robić. Jeśli widzisz potrzebę zmian, to weź się do roboty i nie zrzucaj tego na czyjeś barki. Pokaż, że masz „jaja” i załóż swoje forum, zamieszczaj tam swoje filmy i materiały o imprezach przez Ciebie organizowanych. I nie zapomnij się tutaj tym wszystkim pochwalić- chętnie wejdę na linka z twoimi wypocinami i Cię skrytykuję, pochwalę albo coś podpowiem- bo nie jest przecież wszystkowiedzący. Zwłaszcza Ty. Do dzieła młody człowieku. Jeśli będziesz miły, skuteczny i przekonujący, to pociągniesz za sobą innych. I to będzie największa nagroda. Masz szansę się teraz wykazać. Powodzenia!


  Dorian
  Participant
  Post count: 35
  #15272 |

  Witam wszystkich
  Od niedawna jestem na forum pozwolę sobie zabrać głos na temat Pana jools.Myslę że szkoda czasu i energi na dyskusje z tym Panem, każdy wie kto to Nitas czy Ceti i chyba specjalnie nie trzeba stawać w ich obronie a po drugiej stronie mamy no właśnie kogo ? Oczywiście też mnie korciło kilka razy by coś temu komuś odpisać ale po namyśle dochodziłem do wniosku że za Nickiem jools nie kryje się partner do dyskusji. Zostawmy Pana jools niech żyje własnym życiem pisze i może sam sobie odpowiada a poza tym idą Swięta może i on zacznie mówić ludzkim i zrozumiałym językiem. To tyle
  Pozdrawiam Wszystkich Dorian


  syrenka
  Członek
  Post count: 16
  #15273 |

  Jest takie stare powiedzenie…

  Nie polemizuj z idiotą, sprowadzi cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem…

  Tu jak gdyby niema do czego się ustosunkować. Trzeba by najpierw wysłać kolegę do psychologa co najmniej…


  Karol Schlagner
  Członek
  Post count: 86
  #15274 |

  Zgadzam się, nie ma co polemizować. Ja przestałem czytać po zdaniu : „bo i dla czego by nie nie każdego stać na zakóp za 60zł .”
  :happy


  Łukasz Sierant
  Participant
  Post count: 8
  #15275 |

  Toście dokarmili trolla…
  Banować od razu takich kosmitów.


  perry
  Członek
  Post count: 43
  #15276 |

  Jakoś tak wyszło, ze trochę czasu nie zaglądałem na forum, ale zauważyłem ten temat więc pozwolę sobie dołożyć swoje dwa grosze.

  Przede wszystkim nikt nie każe tobie płacić za kurs. Jest to twój wolny wybór; pragnę tobie przypomnieć, że Mateusz o ile dobrze pamiętam jest samoukiem; można; można :).

  Po drugie nie należy się dziwić osobom dla których jest to źródło utrzymania, że biorą za to pieniądze. Za co wyżywią siebie, dzieci i zapewnią sobie względnie godne życie?

  Po trzecie, odniosłem wrażenie, ze najchętniej chciałbyś dostać całą wiedzę podaną „na tacy”. A prawda jest taka, że tej wiedzy jest spooooro tylko niezależnie co robimy, jeśli chcemy coś osiągnąć lub się czegoś dowiedzieć trzeba w to włożyć trochę wysiłku. To forum jest pełne wiedzy, trzeba tylko trochę poszukać, DeeperBlue nawet jeszcze bardziej. Poza tym godna polecenia jest ta stronka http://wefreedive.org. W dziale resources jest wiele bardzo interesujących rzeczy.

  I ostatnia sprawa, z reguły jak mamy jakiś problem wystarczy zapytać. Nieraz zdarzyło mi się pisać do lepszych od siebie i prawie zawsze odpisywali. Niektórzy okazali się nawet bardzo pomocni za co jestem im bardzo wdzięczny.

  no to by było na tyle, odnośnie twoich postów…


Viewing 16 posts - 1 through 16 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.