Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • iza
  Członek
  Post count: 1
  #8365 |

  Witam! Od pewnego czasu mam problem z bólem oczu, a od wczoraj i bólem uszu. Nurkuję tylko i wyłącznie w zwykłych okularach bez innych sprzętów, dziś przeczytałam na forum że lepiej jednak nurkować bez nich. Ból pojawia się gdy schodzę głową w dół, jak nogami to oczu nie odczuwam:/.

  Ale najważniejsze są uszy nie mam pojęcia czemu ale przy wczorejszym nurkowaniu miałam wrażenie że zaraz mi coś w nich pęknie 🙁 od razu zrobiłam ewakuacje na górę i dalej bolało a dziś pozostał problem z prawym :[]. Co to może być jak sobie z tym poradzić?? Proszę o pomoc za wszystkie odpowdzi z góry dziękuję 🙂


  Marcin Pulkowski
  Członek
  Post count: 388
  #8366 |

  Z tego co napisałaś wygląda, że nurkujesz na niewielkich głębokościach.

  W okularkach pływackich nie jesteś w stanie wyrównać ciśnienia, które wysysa ci oczy. Do tego potrzebna jest maska czyli możliwość wyrównania ciśnienia poprzez wdmuchnięcie powietrza nosem.
  Możesz tez nurkować bez maski, ale tego nie polecam na początek.

  Co do ucha to mogłaś je nadwyrężyć albo nawet uszkodzić jeśli się nie przedmuchiwałaś. Jeśli ból będzie się utrzymywał to idź do laryngologa.

  Nurkując musisz również przedmuchać uszy czyli wyrównywać w nich ciśnienie. W najprostszy sposób zrobisz to zatykając nos i dmuchając (nie wypuszczając jednocześnie powietrza), aż ból ustąpi. To najprostszy sposób. Są też inne czego możesz dowiedzieć się czytając m.in.w tę stronę.

  Powodzenia
  Pulek
  🙂


  iza
  Członek
  Post count: 1
  #8367 |

  Co prawda to prawda fakt głebokości są niewielkie ale w sobotę nie zeszłam dalej jak na 4m.

  co do okularków to chodzi mi o jedną rzecz gdybym miała te okulary po przy schodzeniu mam wydmuchiwać powietrze normalnie nosem czy wdmuchiwać do nosa, bo wdmuchnięcie jest chyba nie możliwe (?)

  a jeśli chodzi o uszy to faktycznie nigdy nie przedmuchiwałam się ale też nigdy nie bło problemów z uszami. No i teraz mam nauczkę 🙂


  clip7
  Członek
  Post count: 175
  #8368 |

  Okularki są raczej do pływania a nie do nurkowania. Jeśli chcesz schodzić głębiej niż 3-4 metry to musisz mieć maskę. Wtedy po prostu, mając maskę na twarzy, wypuścisz trochę powietrza nosem do maski i w ten sposób wyrównujesz w niej ciśnienie.


  morgan
  Członek
  Post count: 129
  #8369 |

  Witam!! Jeżeli podczas schodzenia nie możesz wyrównac ciśnienia – nie przeginaj i natychmiast zawróć do góry(!), bo błona bębenkowa pęka szybko i nagle – w efekcie woda dostaje się do ucha środkowego i podczas wynurzenia kreci ci sie w głowie a to nie jest przyjemne uczucie. Wiem to, bo niedawno tego doświadczyłem. Wiec uczulam bardzo na ten fakt.
  Mówiłaś coś o bólu uchu już po nuraniu. Jeżeli słabo słyszysz lub piszczy Ci w uchu – zgłoś sie do lekarza(!).
  Co do okularków – odradzam. Nurkuje się w masce – bo dzięki niej masz możliwość wyrównania ciśnienia i uszu, jak i twarzy – tak aby twoje oczy pozostały na swoim miejscu.
  Pozdrawiam :OK


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.