Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Pawlak93
  Participant
  Post count: 5
  #25192 |

  Pytanie brzmi następująco. Posiadam bojkę (taką https://www.decathlon.pl/boja-do-owiectwa-imersion-id_8336439.html ) Wiem że większość z was nie używa, ale ja jako początkujący czuje się z tym bardziej komfortowo w wodzie niezależnie od tego że mam asekuracje w postaci towarzystwa.
  Z początku obmyśliłem plan aby zakotwiczyć ją sobie na dnie 1kg talerzem od hantli i nurkować w pobliżu. Jednak patent ten kiepsko się sprawdził bo nawet niewielki prąd przesuwał to. Teraz pomyślałem że mógłbym przyczepić sobie ją zwyczajnie sznurkiem do pasa i tak z tym pływać. Czy to dobry pomysł waszym zdaniem? Czy są jakieś inne sposoby może na to? Niestety nic nie znalazłem w necie, ale może kiepsko szukam 😉


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #25193 |

  Jeżeli chodzi o asekurację przy rekreacyjnym freedivingu w mało przejrzystych wodach to jest to jedyny sensowny sposób. Ta bojka służy właśnie do tego żeby ją  sobie przyczepić do pasa. Dzięki temu osoba asekurująca zawsze wie gdzie jesteś i w najgorszym wypadku może cię przy pomocy tej linki wyciągnąć na powierzchnię. Trzeba tylko uważać żeby linka nie zaplątała się o coś pod wodą. Tak więc penetracja zatopionych drzew odpada.


Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.