Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • ontakee
  Członek
  Post count: 104
  #23862 |

  Czołem,
  doszły mnie dziś od kolegi z pracy słuchy, że ponoć w którymś z tegorocznych wydań „Przekroju”, ok. miesiąc temu, była zajawka o planie wybudowania we Wrocławiu basenu o głębokosci 40 M !! oraz dużego (50m – 7 m głębokości ) basenu gdzie na dole byłaby rafa koralowa. Znalazłem tylko jeden wspomiek o tym na jakimś forum nurkowym. Ktoś coś słyszał więcej na ten temat i o ile są to realne plany ?
  Pozdr.
  Piotrek


  josetsu
  Członek
  Post count: 356
  #23863 |

  Bylo by przegenialnie choc sadze ze to na obecne czasy malo realne. Tak samo jak toze mieli budowac w katowicach delfinaruium- nasluchalem sie na ten temat a nic z tego nie ma…nawet aquaparku:(


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #23864 |

  Co do OKOLIC Katowic to jednak coś się chyba dzieje, tyle że tym razem w Rudzie Śląskiej. Dla niezorientowanych w tutejszej geografii: kilka – kilkanaście minut spokojnej jazdy autostradą A4 z Katowic czy z Gliwc, kilka z Zabrza. Po zmianie projektu i „klepnięciu ” przez nowe władze miasta znowu ruszyła budowa akwaparku, w ramach którego powstanie 7 m gł. basen dla płetwonurków i kilkutorowy basen pływacki, zamiast pełnowymiarowego basenu sportowego 25m.

  Potwierdzenie: http://pl-pl.facebook.com/pages/Park-Wodny-Ruda-%C5%9Al%C4%85ska/103213689744310

  A jednak się dzieje – porządna 50 do dynamiki w Gliwicach (równo 2m głębokości na całej długości), teraz to … Oby tak dalej.

  Michał


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #23865 |

  Był ktoś tam w Gliwicach? Jakieś problemy z płetwami? piankami? czepkami?
  Ile ma woda?

  Wydaje się, że trzeba sprawdzić ten obiekt. Wybiera się ktoś?


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #23866 |

  Piszę – znczy: byłem :). A raczej – bywam regularnie, jak tylko czas pozwala. Niestety w dniach 25.07- 15.08 przerwa konserwacyjna :((( Ogólnie: warunki w zasadzie idealne. Stan i dane organizacyjne na chwilę obecną tutaj: http://www.tur.gliwice.pl/opis-obiektu-olimpijczyk.html \r\nZero problemów ze sprzetem i pływaniem free. Z mono też problemów brak, co do pianek to tematu nie poruszałem, ale goście trenujący np. triathlon pływali i nikt sie nie czepiał. Czepki wymagane, jak kto ma co jeszcze z zarostu na głowie. Kolega ma ten problem „wyzerowany” i czepka nie używa.Generalnie ratowicy bardzo przyjaźni, jak się poprosi to nawet zerkną, jak komu przyjdzie ochota na jakąś mniej ekstremalną dynamikę bez asekuracji z wody. Przed przyjazdem trzeba sprawdzić na stronce, a najlepiej potwierdzić telefonicznie czy funkcjonuje pełna pięćdziesiątka, czy misa jest podzielona na 2x25m. Tłok robi się w sezonie szkolnym od 18-19 i przy rezerwacji torów. Misa ciekawa, bo ze stali nierdzewnej i równo 2 m na całej długości. Możliwości stania na końcach torów bardzo ograniczone, więc bywają tam raczej osoby pływające. Widoczność modelowa, 50 +, temperatura do zaakceptowania tak do godziny w wodzie, potem przy czystym free robi się chłodnawo. Ja po 1,5 godz. mam dużą radochę z goracego prysznica. Cenowo też miodzio – bilety bez ulg 9-12 PLN/godz., czas liczy się od bramki do bramki. Dla pań – suszarki w strefie płatnej. Tyle. Jak ruszą znowu w połowie sierpnia – polecam.


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #23867 |

  Dzięki – w zasadzie wiem wszystko. Dzięki za info o przerwie, bo na stronie tego nie widzę.
  Ew. jeszcze jak z dostępem do skrajnych torów (czyli de facto w jakich godzinach jest mało ludzi.)
  Myślę, że wpadniemy w sierpniu w jakiś dzień do południa.
  Pianki prawdopodobnie weźmiemy – najwyżej nie skorzystamy.
  A na razie pomyślałem – dlaczego nie spróbować na odkrytej 50-ce w pochmurny dzień, kiedy powinna być pusta?

  Mam nadzieję – do zobaczenia w Gliwicach.


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #23868 |

  Info jest „piętro wyżej” – http://www.tur.gliwice.pl/

  Nie za bardzo „kumam” o co Ci chodzi z tymi skrajnymi torami. Frekwencja na tym basenie jest albo jej nie ma, jako że, jak już pisałem, na Olimpijczyka uczęszczają osoby pływajace, którym jest „rybka”, gdzie skoczą. Jedyną sytuacją, na szczęście rzadką, jest wstawienia na jeden ze skrajnych torów platformy o długości 25 m i gł. 1,1 m, do nauki pływania. Ale to raczej rzadko i w trakcie roku szkolnego ew. weekendowo (czytaj – rodzinnie).

  Co do odkrytej pięćdziesiątki – to chyba Bytom?

  Michał


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #23869 |

  Skrajne tory po to, aby ułatwić asekurację. Łatwiej kogoś podtrzymać przy brzegu, niż na linie, nie mówiąc o trudniejszych przypadkach.

  50 odkrytą mamy u siebie w Rybniku.

  A propos dzielenia niecki na pół. To dot. całości, czy potrafią dzielić pojedyncze tory? (zdjęcia sugerują taką możliwość)


  paris
  Członek
  Post count: 80
  #23870 |

  W temacie Wrocław a piszecie o Gliwicach 🙂
  Byłem na olimpijczyku ale bez sprzętu,bo nie wiedziałem czy nie robią ratownicy problemu. W jakie dni trenujecie?

  pozdrawiam


  Maciej
  Participant
  Post count: 288
  #23871 |

  Zwykle wtorek, czwartek (w Rybniku).
  Jak już otworzą – zapodaj jakiś termin, spróbujemy się dopasować.

  p.s. kupiłem mono 8) Robi ze mną co chce %) Gorzej było już tylko na snowboardzie :happy


  Michał
  Participant
  Post count: 45
  #23872 |

  Jasne 🙂 Po prostu inaczej organizuję sobie trening i nie zwracam na to uwagi, bo rzadko mam do tej pory możliwość wyboru toru i muszę się do takiej sytuacji dostosować. I albo pływam z asekuracją bezpośrednią, albo nie robię niczego w okolicy maksów.

  Wracając do Olimpijczyka – jedyny podział pojedynczego toru to na część płytka i głęboką, tak jak w Galerii szkoły pływackeij tutaj: http://www.sportler.pl

  Aczkolwiek nie jest wykluczone, że nie widziałem wszystkiego ;-)))

  Michał


Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.