Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • yKaz
  Participant
  Post count: 9
  #28303 |

  Dwa dni temu przed chodzeniem zjadłem w krótkim czasie 6 może 8 czekoladowych cukierków. Mocno się zasłodziłem bo słodko miałem nawet w ustach. Jakież było moje zdziwienie, kiedy wszystkie pokonywane odcinki (zazwyczaj około 200 m) były średnio o 30 metrów dłuższe.  Po 2 dniach, bez cukierków był to wynik nie do powtórzenia. Czy to podwyższony poziom cukru we krwi  tak z dnia na dzień podniósł mi wyniki o 15%, czy miałem po prostu dobry dzień?


  Marcin Baranowski
  Moderator
  Post count: 668
  #28305 |

  Zrób kilka prób bez cukierków i z cukierkami i będziesz wiedział czy to przypadek czy nie. Takie wahania formy we freedivingu nie są niczym niezwykłym. Żeby wyłowić pozytywny wpływ jakiegoś czynnika trzeba wielu prób.


  Piotr Gruszeczka
  Participant
  Post count: 151
  #28315 |

  A czemu zjadłeś te cukierki w takiej ilości? Może ominąłeś wcześniejszy posiłek? Pusty żołądek tłumaczyłby wiele jeśli zazwyczaj nie jest taki pusty.


  yKaz
  Participant
  Post count: 9
  #28322 |

  W rzeczy samej cukierki były na pusty żołądek.  Kiedy  wróciłem wieczorem do domu od kilku godzin nic nie jadłem ale mój pies stanowczo domagał się wyjścia na dwór. Chwyciłem garść cukierków i zjadłem je po drodze do alejki gdzie chodzę. W przyszłym tygodniu postaram się to powtórzyć bez pustego żołądka.


  adi
  Participant
  Post count: 25
  #28324 |

  wow, 200m AW to sporooo. Ile mniej więcej czasu zajmuje Ci pokonanie tego dystansu?


  yKaz
  Participant
  Post count: 9
  #28327 |

  Nigdy nie mierzyłem czasu.


  yKaz
  Participant
  Post count: 9
  #28328 |

  wow, 200m AW to sporooo. Ile mniej więcej czasu zajmuje Ci pokonanie tego dystansu?

  <hr />

  Zdecydowanie niezbyt precyzyjnie  wyraziłem się na początku wątku. Około 200 metrów ma pętla po której chodzę. Robię to na 2 razy. W sumie po 2 odcinkach przebyty dystans był o 30 m dłuższy.

  Chyba warto się pochylić nad wstrzymywaniem oddechu na słodko i poeksperymentować.

  Byłem dziś na basenie. W ramach testu kilka minut przed wejściem do wody zjadłem 2 batony Princessa XXL. Pływało mi się wyjątkowo lekko i pierwszy raz zrobiłem 75m bez żadnego skurczu.


  Michał
  Participant
  Post count: 50
  #28332 |

  Powiem krótko: CUKIER SZKODZI 😛  a szczególnie ten sztuczny w postaci cukierków, batonów  itp.
  Nie jestem ekspertem z fizjologi ale moim zdaniem nie tędy droga….
  Procesy trawienne generalnie nie pomagają w uzyskiwaniu lepszych rezultatów. W tym przypadku dostałeś szybki strzał cukru i stąd przypływ energii, jednak długo się tak nie da i wyników z tego nie będzie. Przy dłuższych nurach skurcze przepony będą bardziej intensywne i przez to dyskomfort większy. Ponadto Twój żołądek będzie zużywał na trawienie tlen i energię , które mógłbyś wykorzystać do przepłynięcia kilku dodatkowych metrów…
  Jak chcesz eksperymentować spróbuj z cukrem naturalnym. Przed treningiem banan lub kilka suszonych daktyli (ok 1,5h przed OT) najlepiej na pusty żołądek, a na strzał energii np łyżka stołowa miodu na 20-30min przed OT.
  Spróbuj i napisz jakie miałeś odczucia?


Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.