Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • adzi
    Członek
    Post count: 4
    #23187 |

    Czy taki wynik osiągnięty na basenie 12.5 metrowym to dobry wynik? Czy na wiekszym basenie byłoby trudniej?


    tomash
    Członek
    Post count: 12
    #23188 |

    Nie zależnie na jakim basenie,
    87,5M to świetny wynik.
    Gratuluję!

    Myślę, że na dłuższym basenie byłoby chyba trochę trudniej, ponieważ wolniej płynie czas pomiędzy kolejnymi odbiciami od ścian. Łatwiej jest pokonywać krótsze odcinki, ale to chyba bardziej kwestia psychiki.

    Druga sprawa, która wg mnie ułatwia pływanie na krótkim basenie,to że odbicie od ściany daję „kopa” i kilka dodatkowych metrów, ale kosztem energii na obrót i odbicie, więc chyba dlatego wszystkie rekordy w dynamice jakie oglądałem w Internecie były ustalane na basenach 25M.

    Mój max to 70M, i zrobiłem go w małym hotelowym basenie (10M). Przepłynąłem 7x10M, bez większego problemu, Moja koleżanka powiedziała tylko,że byłem blady jak ściana jak się wynurzyłem…
    Ghostdiver 🙂
    Pozdrawiam!

    PS.
    Na większym basenie (25M) robię max. 50M i stop (pływam sam, bez asekuracji). W czerwcu przymierzam się do odbicia od ściany po 50M i skoku w stronę 75M, ale wtedy poproszę kumpla, żeby mi pilnował d^%#$ska pod wodą 😉


    mucha405
    Członek
    Post count: 112
    #23189 |

    Myślę ,że kij ma dwa końce…czeste nawroty powodują mniejszą utratę energii,ale mogą wybijać z rytmu,tracisz koncentrację! To oczywiście sprawa indywiduana,być może gdybyś spróbował na basenie 25 m,to wyglądałoby to inaczej.Nie mam dużego doświadczenia,lecz napewno wbrew logice wolę robić dynamikę na głebokim basenie,gdy widzę zróżnicowanie dna,łatwiej ocenić mi dystans.Zrobiłem dwa razy 75 m na basenie 25 metrowym i narazie STOP…nie mam asekuranta,no i skończyłem sezon basenowy.

    Pozdrawiam1


    adzi
    Członek
    Post count: 4
    #23190 |

    W sumie to nigdy nie trenowałem nurkowania na jednym wdechu. Moja granica to zawsze była na 62,5 m. Dopiero nie dawno dowiedziałem się ze istnieje taki sport jak freediving. Przeczytałem artykuł na tej stronie jak wstrzymać oddech. Przeczytałem o hiperwentylacji. Spróbowałem i udało sie dołożyć jeszcze 20 metrów. Tylko że przed samym zanurzeniem dziwnie się czuję. Jedyne o czym myślę pod wodą to czy się wynurzyć czy nie.. Samo płynięcie pod wodą nie było żadną przyjemnością. Wielką radość czułem dopiero po wynurzeniu. Czy wam Freediverom też samo nurkowanie na basenie nie sprawia przyjemności? Czy moje podejście do tego sportu jest nieprawidłowe? Czy to podejście może zmienić się po zanurzeniu się wgłąb?


    logan
    Członek
    Post count: 102
    #23191 |

    Mam nadzieję że ktoś podczas tych prób nad tobą czuwa…Piszesz o hiperwentylacji i 'dziwnym uczuciu’. Wygląda na to że poważnie obniżasz sobię poziom dwutlenku wegla czyli impulsu do zaczerpnięcia oddechu. Wszystko ok jeżeli robisz to pod czyjąś aktywną opieką – istnieje tu spore ryzyko że ci nagle 'światła zgasną’ bez większego ostrzeżenia..Wtedy jeżeli nikt cię na czas nie wyciagnie to bedziesz już 'free’ na wiecznośc całą.. Proponuję żebyś skupił się bardziej na odprężeniu ciała/umysłu i nie hiperwentylował. Jeżeli nie jesteś do końca pewny że możesz liczyć na szybką kompetentną pomoc, rób krótkie 'techniczne’ dystanse bez żadnej formy 'specjalnego oddychania’ przed startem i z dużymi przerwami na naturalne oddychanie pomiędzy. „Safety first”…


    adzi
    Członek
    Post count: 4
    #23192 |

    Chłopaki chcę sie wam pochwalić nowym osiągnięciem. Wczoraj na basenie 25m przepłynąłem 80m. Niestety po wynurzeniu zemdlałem.. Ale miałem full asekuracje. Moi przyjaciele z drużyny WOPR wyciągnęli mnie na na brzeg. Wieczorem zamieszczę filmik.
    Łatwiej bije mi się rekordy na małym basenie.


    adzi
    Członek
    Post count: 4
    #23193 |

    http://www.speedyshare.com/136834646.html

    tutaj koledzy link do filmiku 🙂 zaraz po wyłączeniu kamery zemdlałem..


    firefox
    Członek
    Post count: 402
    #23194 |

    Gratuluje ładny wynik:)!!
    Ale mam pytanie gdzie jest asekurant ??? ,jak można pływać powyżej 75m bez asekuracji ???
    Słabo było widać ale chyba małą sambe odtańczyłeś?
    Pływaj tak dalej bez asekuracji to daleko dopłyniesz…
    pozdr.
    Marcin


    adzi
    Członek
    Post count: 4
    #23195 |

    obok kamerzysty stali moi przyjaciele, ale faktycznie w wodzie asekuracji nie miałem.. ;/


    Bartek Janiszewski
    Participant
    Post count: 1204
    #23196 |

    doskonały film instruktażowy czego NIE należy robić 🙂
    Znajdź asekuranta !!!

    pozdrawiam,


Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.