Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • across
    Członek
    Post count: 19
    #9994 |

    Witam wszystkich mam 15 lat i od niedawna interesuję się freedivingiem. Chciałbym aby ktoś pomogł mi ułożyć trening na basen aby zwiększyć dystans przepływany pod wodą itp. Na chwile obecną na bezdechu przepływam 1,5 basenu 25m. Czy to dobrze jak na początek ??


    across
    Członek
    Post count: 19
    #9995 |

    Nie wierzę, 51 oglądnięć tematu i ani jednej odpowiedzi.

    Bardzo proszę o pomoc 🙂

    P.S dzisiaj zrobiłem mój rekord 45m w dynamice z płetwami 😀


    natas
    Participant
    Post count: 79
    #9996 |

    Napisz gdzie trenujesz, umów się z kimś z okolicy na basenie. Nie ma gotowych porad każdy ma inne predyspozycje. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że jak sam ćwiczyłem to „kręciłem się w kółko” a kontakt z doświadczonymi freediverami pozwolił na poprawienie wyników w krótkim czasie o 100%.


    Bartek Janiszewski
    Participant
    Post count: 1204
    #9997 |

    across, niestety to forum zostało zjedzone przez Facebooka gdzie porady i informacje są wymieniane pomiędzy członkami różnych grup.
    Zgadzam się z natasem, nikt nie udzieli Ci jednoznacznej odpowiedzi i nie sprzeda recepty na sukces.
    Generalnie :
    1. trenuj zawsze z partnerem który zna zasady asekuracji.
    2. trenuj systematycznie.
    3. na początku skup się na technice a nie odległościach.
    Moja 8 letnia córka pływa po 30metrów ale stylem 'syrenki’ i za cholere nie chce uczyć się pływać poprawnie a pewnie zrobiła by 50m z prawidłową techniką 🙂
    4. wspomagaj się opisami, filmami instruktażowymi, itp
    5. sprawdzaj swoje ciało i jego reakcje na różne sposoby przygotowywania się do nurkowania.
    6. Poza basenem polecam ćwiczenia oddechowe i streaching – codziennie.
    7. Dobierz odpowiedni dla siebie styl i tempo pływania.
    8. Dobierz odpowiedni balast żeby zoptymalizować pływalność.
    9. Naciągnij rodziców na dobre płetwy lub monopłetwę 😉


    across
    Członek
    Post count: 19
    #9998 |

    Chciał bym poprosić o jakiś zarys treningu aby później móc go modernizować (do własnych potrzeb)

    Pozdrawiam 😀


Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.