brak komentarzy

Save the date: Extremall 2016 i Głębokościowe Mistrzostwa Polski 2016!

Freediverki i freediverzy! Mamy dla Was kolejne, wstępne daty do zaklepania w kalendarzach!

19-21.02.2016 – Extremall Freediving (wiemy, że czekaliście :))

17-20.08.2016 – Głębokościwe Mistrzostwa Polski we Freedivingu (day-off w piątek 19.08,  więc inaczej niż w latach ubiegłych, bo zaczynamy dzień wcześniej, ale dzięki temu kończymy w sobotę i tego dnia można bez pośpiechu zrobić imprezę, a rozjechać się do domów w niedzielę).

Obie imprezy planowane są na Hańczy. 25 sierpnia 2015 r. zakończyły się konsultacje projektu zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku w sprawie wyznaczenia miejsc udostępnionych do eksploracji zbiorników wodnych oraz akwenów udostępnionych do używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego w rezerwacie przyrody „Jezioro Hańcza”.

Zgodnie z projektem zarządzenia cały akwen jeziora Hańcza ma być dostępny dla łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego, a także eksploracji w celach edukacyjnych przez siły zbrojne RP, policję i straż pożarną.Celem regulacji jest także wyznaczenie miejsc gdzie możliwe będzie nurkowanie w zgodzie z obowiązującym prawem, bez konieczności uzyskiwania zezwolenia. Nie oznacza to, że na pozostałym obszarze nurkowanie nie będzie możliwe – będzie ale po uzyskaniu zezwolenia regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Na razie niewiele wiadomo o procedurze ubiegania się o zezwolenia, mamy jednak nadzieję, że obejdzie się bez większych problemów 🙂 Z tego jednak względu powyższe daty nie są 100% pewne. 

W 2016 szykujemy również zlot/zgrupowanie/obóz, będziemy Was informować na bieżąco 🙂

Zostaw komentarz