Strona główna Działy Zawody, zloty, imprezy Zawody, zloty, imprezy deklarowany czas na zawodach Reply To: deklarowany czas na zawodach

Marcin Pulkowski
Członek
Post count: 388
#11788 |

Statyka to konkurencja w której zawodnik na początku stara się izolować od czynników zewnętrznych, koncentrować i jak najbardziej wyciszyć.
Od tego jaki czas zadeklarował będzie zależało kiedy asekurant zacznie go odpytywać czy wszystko jest OK, a więc tym samym prędzej go dekoncentrować i wybijać z relaksu.
Jeśli więc zawodnik jest dobry i wie, że na pewno zrobi co najmniej 5 min. to warto w jego przypadku zadeklarować np. 4:45. Kiedy jest już w fazie walki, to pukanie sędziego w pewnym sensie nawet motywuje go do wytrzymania jeszcze trochę dłużej.

Ci do dynamiki to jeśli dwóch zawodników uzyska ten sam wynik np. 110m (przykład dotyczy również statyki), a pierwszy z nich zadeklarował 1m, drugi zaś 100m, to zwycięzca zostaje ten drugi ponieważ jego wynik bliższy był początkowej deklaracji.

Niektórzy zawodnicy nie lubią jednak długiej przerwy pomiędzy konkurencjami i dlatego deklarują np. 1m żeby nie czekać. ryzykują jedynie w momencie kiedy ktoś inny osiągnie ten sam wynik co oni.

Każdy ma swoją taktykę, której celem jest osiągnięcie lepszego wyniku od innych.