Strona główna Działy Początkujący Początkujący początki z freedivingiem Reply To: początki z freedivingiem

olekry
Participant
Post count: 423
#10284 |

Co do maski: zdecydowanie byłoby to przeinwestowanie. Źle doczytałeś: ona nie pomaga w wyrównywaniu ciśnienia, tylko ogranicza wlewanie się wody do uszu… Jeśli musisz coś kupić, kup typową maskę do freedivingu (łowiectwa podwodnego) o małej pojemnosci. Najpopularniejsza jest Sphera, ale np. Alien dostepny w Decathlonie za 99 zł też sie nada.
Jesli na 4 czy 6 metrach odczuwasz mocny ucisk, znaczy, że w ogóle nie wyrównałeś ciśnienia (w uszach, w masce). Uażaj więc, bo zrobisz sobie krzywdę. Doczytaj na forum – jest trochę wiadomości na ten temat (nie mówiąc już, że przed napisanim tego posta powinieneś był przeczytać wszystko z sekcji „artykuły” oraz „treningi”). Możesz też sprawdzić w necie za pomocą wyszukiwarki temat „wyrównywanie ciśnienia pod wodą”.
Co do zaszłosci zdrowotnych – nikt na odległość przez net nie wyda opinii. Chcesz się z kimś skonsultować, skonsultuj sie z lekarzem – tym bardziej, że w wypadku chęci uczastnictwa w kursach czy zawodach zaświadczenie zdrowotne jest niezbędne. Pozdrawiam