Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy Jaki numer płetw należy wybrać? Reply To: Jaki numer płetw należy wybrać?

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#15962 |

Chłopaki, nie zapominajcie o mnie! Też pływam w podwójnych płetwach i nie widzę siebie w mono. Ostatnio borykałem się z podobnym problemem, tzn. zarówno wywazenie jak i styl pływania. Do zawodów w Krakowie trenowałem tylko w pozycji z rękoma z przodu. Po zawodach cały miesiąc trenowałem z rękoma wzdłóż ciała. Zmieniłem prędkość, intensywność kopnięć ale mimo zmiany techniki wyniki miałem cały czas na poziomie 80-85 metrów. Przed samymi zawodami w Bydgoszczy wróciłem do pozycji z rękoma do przodu i trenowałem same sprinty. Basen 50m robiłem w 35sekund, tyle co koledzy w monopłetwach. Na zawodach poprawiłem się do 93 metrów i czuję że jestem blisko mojej upragnionej setki..
Jak widać styl płynięcia jest kwestią indywidualną. Mi osobiście lepiej płynie się szybko. Monotonie i relax zostawiam na statykę. Być może kiedyś znów zmienię styl ale z podwójnych płetw nie zrezygnuję, to klasyka.
Co do wyważenia to do 3mm pianki (tylko jacket) używam 2kg na pasie balastowym i na początku zrobiłem necka który ważył 1,5kg, okazało się to o wiele za mało. Dopiero po zrobieniu 3,5kg necka moja pływalność była idealna. Bez pianki do wywazenia wystarcza mi sam neck. Jako ciekawostkę napisze że jestem idealnie wyważony właśnie w pozycji z rękoma do przodu, natomiast płynąc 'na luzie' czułem jak ściąga moją głowę do dna..
Pozdrawiam,
Bartek